Nielba rozbita w Mielcu, wojna dla Miedzi (wyniki)

Piłkarze ręczni występujący w PGNiG Superlidze rozegrali 17. kolejkę spotkań. Dwa punkty wywalczyły Azoty Puławy, pokonując Chrobrego Głogów 32:25. Z kolei kluczowy dla układu dolnej części tabeli mecz wygrała Miedź Legnica, która okazała się minimalnie lepsza od beniaminka z Ciechanowa 31:30.

Paweł Nowakowski

Spotkanie Miedzi Legnica z Jurandem Ciechanów było jednym z ciekawszych w 17. rundzie spotkań. Pojedynek dostarczył sympatykom szczypiorniaka niebywałych emocji. Początek należał do Miedzi - 5:1, lecz przyjezdni szybko odrobili straty. Wymiana ciosów trwała do ostatniego gwizdka sędziów. Ostatecznie dwa punkty po niezwykle zaciętym meczu zainkasowała Miedź. Trzynaście bramek dla zwycięzców zdobył Adam Skrabania.

Zgoła odmienny przebieg miała konfrontacja Stali Mielec z Nielbą Wągrowiec. Przyjezdni kroku czwartej sile poprzedniego sezonu dotrzymywali jedynie do 15 minuty. Później na parkiecie rządziła już tylko Stal, która systematycznie powiększała przewagę. Czeczeńcy zdeklasowali Nielbę różnicą aż 12 trafień. Świetne zawody rozegrał duet Grzegorz Sobut - Marek Szpera, zdobywając połowę dorobku bramkowego mieleckiej ekipy.

Dwa punkty do swojego konta dopiszą również puławskie Azoty. Nadwiślańska ekipa przez 3/4 meczu miała problemy z uzyskaniem znaczącej przewagi nad Chrobrym. Kluczowy dla losów meczu był ostatni kwadrans, który zdominowali puławianie. Ostatecznie drużyna Marcina Kurowskiego pokonała Chrobrego 32:25.