Totalna dominacja MMTS-u - relacja z meczu MMTS Kwidzyn - Tauron Stal Mielec

W najciekawszym spotkaniu 18. kolejki męskiej PGNiG Superligi, MMTS Kwidzyn pewnie pokonał Tauron Stal Mielec 36:28 (19:13). Brązowi medaliści MP dzięki wygranej awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Paweł Nowakowski

W 6 minucie po bramce Michała Pereta było 4:1 dla MMTS-u Kwidzyn. Reakcja szkoleniowca Stali Mielec była natychmiastowa, Ryszard Skutnik poprosił o czas dla
swojego zespołu. Uwagi doświadczonego szkoleniowca przyniosły spodziewany efekt, bowiem goście szybko doprowadzili do remisu - 4:4 (10'). Mecz mógł się podobać,
bowiem toczony był w szybkim tempie, a ciężar zdobywania bramek rozłożony był równomiernie zarówno w MMTS-ie jak i Stali.

Po trafieniu z prawego skrzydła Mateusza Seroki brązowi medaliści MP objęli najwyższe prowadzenie w meczu - 14:11 (23'). Ekipa prowadzona przez Krzysztofa
Kotwickiego skutecznie wyłączyła z gry Marka Szperę, a dzięki agresywnej obronie kwidzynianie wyprowadzali skuteczne kontrataki, systematycznie powiększając
prowadzenie, które do przerwy wynosiło sześć bramek - 19:13.

Po zmianie stron MMTS nie zwalniał tempa, w 38 minucie prowadzać po bramce Damiana Kostrzewy 26:18. Poirytowany Ryszard Skutnik próbował wybić rywala z uderzenia, na nic to się jednak zdało. Jakby tego było mało bardzo dobre zawody w bramce kwidzyńskiej ekipy rozgrywał Krzysztof Szczecina, a jego skuteczne interwencje umożliwiały wyprowadzanie licznych kontr, którymi MMTS niemiłosiernie karcił Stal.

Dziesięć minut przed końcem pojedynku kwidzynianie prowadzili 30:22, lecz Czeczeńcy szybko zdobyli trzy bramki co mogło zwiastować dalsze emocje w tym spotkaniu. Tak się jednak nie stało. Po czasie wziętym przez Krzysztofa Kotwickiego, MMTS szybko rozwiał jakiekolwiek nadzieje Stali na osiągnięcie korzystnego rezultatu - 33:25 (55').

Ostatecznie MMTS Kwidzyn pewnie pokonał Tauron Stal Mielec 36:28 i awansował na trzecie miejsce w tabeli PGNiG Superligi.

MMTS Kwidzyn - Tauron Stal Mielec 36:28 (19:13)