Bundesliga: HSV gromi, coraz trudniejsza sytuacja Hildesheim

W niedzielne popołudnie dokończona została 20. kolejka niemieckiej Toyota handball Bundesligi. W jedynym spotkaniu na parkiecie hali w Hildesheim, miejscowy Eintracht przegrał z broniącą tytułu drużyną HSV Hamburg 31:40 (13:20). W sobotę ważne ligowe zwycięstwa odniosły natomiast ekipy TBV Lemgo oraz HBW Balingen-Weilstetten.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Broniący tytułu mistrzów Niemiec szczypiorniści HSV Hamburg, udali się w niedzielę do Hildesheim na pojedynek z miejscowym Eintrachtem w roli zdecydowanych faworytów. Podopieczni Jensa Häuslera szybko zdominowali zamykających tabelę rywali, już w 6. minucie uzyskując prowadzenie 5:0. Gospodarze co prawda zdołali w 18. minucie zmniejszyć przewagę hamburczyków do trzech trafień (9:12), jednak na przerwę obie ekipy zeszły przy stanie 20:13 dla HSV. Tuż po wznowieniu gry prowadzenie mistrzów Niemiec wzrosło nawet do dziesięciu bramek (24:14), lecz ostatecznie spotkanie zakończyło się dziewięciobramkowym zwycięstwem hamburczyków (40:31).

Słabe zawody rozegrał reprezentant Polski Marcin Lijewski, który zakończył swój występ z zerowym dorobkiem bramkowym. Polski rozgrywający oddał na bramkę rywali zaledwie jeden rzut, dodatkowo zanotował jedno dwuminutowe wykluczenie.

W sobotnie popołudnie na parkiet hali w Lubece wybiegli także Tomasz Tłuczyński oraz Artur Siódmiak. Doświadczeni polscy zawodnicy nie byli jednak w stanie pomóc swojej drużynie w starciu z TBV Lemgo, które dzięki niezwykle konsekwentnej i skutecznej grze zwyciężyło 29:25. Tłuczyński dwukrotnie stawał na linii siedmiu metrów, jednak jeden jego rzut wylądował na słupku bramki rywali, a drugi rzut obroniony został przez Carstena Lichtleina. Mimo porażki TuS N-Lübbecke zdołało utrzymać 8. pozycję w tabeli, jednak do miejsca gwarantującego udział w europejskich pucharach czerwono-czarni tracą już pięć punktów.