Bundesliga: Andersson odejdzie z Kiel, Lijewski bez zmiennika

Jeden z podstawowych szczypiornistów THW Kiel, rozgrywający Kim Andersson odejdzie z ekipy popularnych Zebr. Nie wiadomo jednak gdzie i kiedy uda się szwedzki zawodnik. Z uwagi na kontuzję Renato Vugrineca, jedynym leworęcznym rozgrywającym HSV Hamburg w przeciągu najbliższego miesiąca będzie Marcin Lijewski.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Andersson obierze kierunek na Kopenhagę?

29-letni Andersson przyznał wywiadzie dla niemieckiej telewizji SPORT1.de, iż nosi się z zamiarem opuszczenia THW Kiel. Szwedzki szczypiornista, który przybył do drużyny z północy Niemiec w 2005 roku, wyznał na łamach telewizji: - Opuszczę Kilonię po zakończeniu tego albo następnego sezonu.

Gdzie uda się Andersson? Wiele wskazuje na to, że szwedzki internacjonał zasili szeregi rosnącej w siłę ekipy AG Kopenhagi. - Kopenhaga jest jedną z możliwości. Co więcej, leży niespełna 90 km od mojego domu w Szwecji. Piłka ręczna jest bardzo ważną częścią mojego życia, ale ważniejsza stała się rodzina. Widzę więc możliwość gry na nowym poziomie w Kopenhadze i jednocześnie bycia bliżej rodziny - stwierdził Andersson.

Szwed to pięciokrotny mistrz Niemiec wraz z ekipą THW Kiel. Jego odejście z klubu może być także związane z zakontraktowaniem przez kilończyków gwiazdy reprezentacji Serbii i MKB Veszprem, Marko Vujina.

Lijewski bez zmiennika

Rozgrywający HSV Hamburg, Renato Vugrinec, będzie pauzował przez najbliższy miesiąc. Pochodzący ze Słowenii szczypiornista nabawił się urazu torebki stawowej stawu kolanowego w niedzielnym meczu Bundesligi przeciwko TV 05/07 Hüttenberg (26:26). - Renato potrzebuje kilku tygodni odpoczynku. Wówczas orzekniemy, czy może powrócić do treningów i gry - stwierdził lekarz HSV, Lars Witthoft.

Kontuzja Słoweńca oznacza, iż przez najbliższy miesiąc bez zmiennika pozostanie rozgrywający reprezentacji Polski Marcin Lijewski. "Szeryf" jest jedynym dostępnym leworęcznym rozgrywającym w kadrze zespołu Jensa Häuslera. Polak będzie więc stanowił o sile prawej połówki HSV w co najmniej siedmiu spotkaniach (5 w Bundeslidze, 2 w Lidze Mistrzów).

Reprezentant Islandii w Bergischer

Kontrakt ze znajdującą się w strefie spadkowej ekipą Bergischer HC podpisał islandzki skrzydłowy Arnor Gunnarsson. 24-letni prawoskrzydłowy zasili szeregi beniaminka boisk Bundesligi po zakończeniu obecnych rozgrywek. Islandczyk o miejsce w pierwszym składzie powalczy z Austriakiem Richardem Wössem.

Gunnarsson aktualnie broni barw występującego w 2. Bundeslidze TV Bittenfeld. W barwach zespołu z Badenii-Wirtmebergii Islandczyk wystąpił dotychczas w 57 spotkaniach zdobywając 355 bramek.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×