Ruch lepszy od SPR Olkusz w sparingu

Po niedawnej porażce SPR-u w meczu na szczycie z Olimpią/Beskid trener Olszewski rozpoczął przygotowania do spotkań barażowych, w których najprawdopodobniej rywalem będzie zespół z Tczewa. Z kolei Ruch Chorzów przygotowuje się do walki o 5 miejsce na koniec sezonu w PGNiG Superlidze. Jednym z punktów przygotowań obu zespołów do dalszej rywalizacji był sparing w Olkuszu, w którym lepsze okazały się podopieczne trenera Szymczyka, choć zwycięstwo to nie przyszło im łatwo.

Piotr Lubaszka

Trener Szymczyk od początku posadził na ławce rezerwowych takie zawodniczki jak Natalia Lanuszny czy Kinga Polenz i pozwolił grać ich zmienniczkom. Te jednak nie spisywały się na miarę oczekiwań. Co prawda pierwszą bramkę w meczu zdobyła Małgorzata Krzymińska, jednak Niebieskie nie potrafiły narzucić gospodyniom swojego stylu gry. Dobrze za to zaczęły prezentować się olkuszanki, które w 2 minucie objęły prowadzenie (2:1), a następnie kontrolowały przebieg spotkania i małymi kroczkami odskakiwały szczypiornistkom z Chorzowa (10 min - 4:3, 16 min - 9:5, 24 min - 14:10). Bardzo dobrze spisywała się w barwach SPR-u występująca na skrzydle Alicja Fierka, a także bramkarka Kinga Baryłka. Końcówkę jednak minimalnie wygrały przyjezdne i do przerwy podopieczne Dariusza Olszewskiego prowadziły 17:14.

Po przerwie trener Szymczyk wysłał do boju swoje podstawowe zawodniczki. Dużo ożywienia do gry Niebieskich wniosły zwłaszcza Kinga Polenz oraz mająca za sobą występy w ekipie z Olkusza Anna Samol. Głównie ich dobra postawa, a także skuteczność Karoliny Jasinowskiej sprawiły, że chorzowianki zaczęły odrabiać straty z pierwszej odsłony. W 44 minucie szczypiornistki Ruchu wyszły na prowadzenie (24:25), którego jak się później okazało nie oddały już do końca spotkania. Dobra organizacja gry w obronie, a także skuteczne akcje ofensywne sprawiły, że podopieczne trenera Szymczyka odskoczyły gospodyniom na różnicę 3 trafień, a następnie trzymały rywalki na bezpieczny dystans. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Ruchu 37:33.

SPR Olkusz - KPR Ruch Chorzów 33:37 (17:14)

SPR: Baryłka, Gil - Fierka 9, Giera 8, Przytuła 7, Basiak 3, Pastwa 3, Leszczyńska 2, Kompała 1, Wcześniak, Sudrawska, Tarnowska, Kantor, Polak.

KPR Ruch: Karwat, Montowska, Wąż - Jasinowska 7, Lanuszny 4, Jasińska 4, Samol 4, Rodak 4, Lesik 3, Polenz 3, Pieniowska 3, Rzeszutek 2, Pawlik 1, Krzymińska 1, Kempa 1.