Kar-Do Spójnia w kolejnej fazie baraży o I ligę mężczyzn

Do drugiej fazy play-off awansowali szczypiorniści Kar-Do Spójni Gdynia. W dwumeczu gdynianie okazali się lepsi od akademików z Olsztyna. Zawodnicy Kar-Do swojego rywala poznają w poniedziałek.

Bartosz Krysztofiak

Drugie zwycięstwo w drugim meczu odnieśli piłkarze ręczni z Gdyni, którzy tym samym zapewnili sobie awans do drugiej fazy play-off. Gdynianie górowali nad akademikami z Olsztyna. Podopieczni Karola Adamowicza do Trójmiasta wybrali się z trzybramkową stratą. Była więc ogromna szansa na to by odrobić tę stratę z nawiązką. Jednak gospodarze od pierwszych minut pokazali, że tego spotkania łatwo nie oddadzą.

Gdynianie już do przerwy uzyskali wyraźną przewagę a obydwie ekipy do szatni schodziły przy wyniku 14:7. Gospodarze sobotniej potyczki na drugą część meczu wyszli z większym spokojem. Wysokie zwycięstwo doprowadzili do końcowej syreny i mogli tym samym cieszyć się z możliwości dalszej walki o pierwszą ligę. Akademicy natomiast muszą odłożyć marzenia na przyszły sezon.