LM: Dramat Reale Ademar, Lisy i Zebry w finale!

Szczypiorniści Füchse Berlin pokonali Reale Ademar León 29:18 (13:6) i wystąpią w turnieju finałowym Final Four VELUX Ligi Mistrzów. Zespół Bartłomieja Jaszki dokonał niemożliwego, odrabiając aż jedenastobramkową stratę z pierwszego meczu. Lisy awansowały dzięki zdobyciu większej ilości bramek na wyjeździe. Pulę finalistów dopełni drużyna THW Kiel, która pokonała Croatię Osiguranje Zagrzeb 33:27 (16:16).

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Jedenastobramkowa zaliczka z pierwszego spotkania w León sprawiła, że jeszcze przed inauguracją niedzielnego pojedynku rewanżowego, szczypiorniści Reale Ademar wliczani byli do grona finalistów Final Four. To przeczucie mocno wpłynęło na grę zawodników Isidoro Martineza, którzy po końcowym gwizdku zmuszeni byli przełknąć gorzką pigułkę rozpaczy.

Berlińczycy rzucili się do szaleńczego odrabiania strat już w pierwszych minutach spotkania. Kapitalnie między słupkami spisywał się Silvio Heinevetter (70% skuteczności w I połowie), w ofensywie wręcz nieomylni byli Sven-Soren Christophersen oraz Iker Romero. Efektem tego było siedmiobramkowe prowadzenie już przed przerwą. W drugiej części meczu popularne Lisy poszły za ciosem i wykorzystując fantastyczną grę Heinevettera zwyciężyły 29:18. Zawodnicy Dagura Sigurdssona dokonali wręcz niemożliwego!

Grupę finalistów turnieju Final Four dopełnili szczypiorniści THW Kiel. Zebry, które nie mają sobie równych na parkietach krajowych długo męczyły się z borykającą się z poważnymi problemami finansowymi ekipą Croatii Osiguranje Zagrzeb. Po pierwszej, dość wyrównanej połowie widniał remis 16:16.

W drugiej części meczu gospodarze zdołali odskoczyć rywalom, którym w końcówce meczu zabrakło sił. Dobre zawody rozgrywał Filip Jicha (7 bramek), w bramce świetnie spisywał się Thierry Omeyer (13 interwencji). Kilończycy przesądzili o swoim awansie w 47. minucie, gdy osiągnęli czterobramkową przewagę (25:21), którą ostateczni zwiększyli do sześciu trafień (33:27). W zespole z Zagrzebia na uznanie zasłużyli łączeni z polskimi klubami Manuel Strlek (7 bramek) oraz Marin Sego (11 interwencji).

Turniej finałowy VELUX Ligi Mistrzów rozegrany zostanie w dniach 26-27 maja w Kolonii. Losowanie par półfinałowych odbędzie się w najbliższą środę (2 maja) o godz. 11:00.