Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Niemcy stawiają na polskich trenerów

Zespół HSV Insel Usedom jest średniakiem w 3. Lidze Nord. Działacze klubu z wyspy Uznam postanowili postawić teraz na polską myśl szkoleniową.

Wojciech Święch
Wojciech Święch

Przez wiele lat ekipę HSV Insel Usedom prowadził trener Jens-Peter Teetzen. Wiadomo już, że od nowego sezonu drużynę przejmie 65-letni Michał Kaniowski, który niegdyś pracował w AZS-ie AWF Gorzów. Ponadto w latach 1990-1992 pełnił funkcję selekcjonera męskiej reprezentacji Polski. W Niemczech w przeszłości był on opiekunem VfL Bad Schwartau. Jakiś czas temu zajął się on żeńską piłką ręczną, obejmując funkcję trenera koordynatora Politechniki Koszalińskiej.

Trzeba wspomnieć, iż Michał Kaniowski ma być tylko tymczasowym opiekunem HSV Insel Usedom. W 2013 roku w roli szkoleniowca wspomnianego zespołu ma go zastąpić syn, Paweł Kaniowski, który w chwili obecnej jest związany kontraktem z pierwszoligowym GSPR-em Gorzów Wlkp.

Jednak wówczas Michał Kaniowski nie zostanie bezrobotnym. Włodarze HSV Insel Usedom przygotowali bowiem plan, zgodnie z którym, Kaniowski senior ma zostać dyrektorem sportowym odpowiedzialnym w klubie za szkolenie w Świnoujściu polskiej młodzieży.

- Szukaliśmy doświadczonego szkoleniowca, znającego polski oraz niemiecki - przyznał menedżer HSV Insel Usedom, Michael Holtz, który nie ukrywa, iż klub wiąże duże nadzieje z zatrudnieniem Kaniowskich: - W zespole pojawi się nowe podejście w kwestii metodologii treningów, co zapewni dalszy rozwój. Chcemy współpracować z Polakami, rozszerzyć sponsoring i przyciągnąć do naszej hali kibiców ze Świnoujścia. Z tego powodu przed sezonem rozegramy jeden bądź dwa sparingi po polskiej stronie granicy.

Bilety na MŚ 2023 do kupienia za pośrednictwem Eventim!

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
Nordkurier / usedom-handball.com / inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×