EP: Frisch Auf! Göppingen z Pucharem EHF

Frisch Auf! Göppingen w rewanżowym spotkaniu w finale Pucharu EHF pokonał Dunkerque HB Grand Littoral 34:28 (15:14), barw których broni Dawid Nilsson. Tym samym podopieczni Velimira Petkovicia obronili trofeum wywalczone przed rokiem.

Paweł Nowakowski

Finałowy pojedynek od samego początku był niezwykle wyrównany. Defensywie Göppingen we znaki dawał się prawy rozgrywający Dunkierki, Sebastian Bosquet - 6:6 (12'). Tempo meczu było szybkie, a rywalizacja przebiegała bramka za bramkę. W ekipie Frisch Auf! pierwsze skrzypce grał reprezentant Serbii, Momir Rnić - 12:10 (21').

Dunkierka na ostatnie dziesięć minut pierwszej części meczu zmieniła system defensywy, z czym wyraźne problemy mieli podopieczni Velimira Petkovicia. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy za sprawą dwóch trafień serbskiego rozgrywającego, schodzili na przerwę ze skromnym prowadzeniem - 15:14.

Po zmianie stron sporo strat i nerwowości w wykonaniu Dunkierki - 14:17 (33'). Francuzi szybko jednak wzięli się w garść i straty odrobili błyskawicznie. W bramce Frisch Auf! z minuty na minutę rozkręcał się Bastian Rutschmann. Po trafieniu Michalea Thiede obrońcy trofeum wyszli na najwyższe w meczu prowadzenie - 21:17 (41). Chwilę później o czas poprosił mocno poddenerwowany trener gości.

Przerwa niewiele jednak pomogła ekipie znad Sekwany. Göppingen systematycznie powiększało prowadzenie, a po trafieniu Pavla Horaka na tablicy wyników było już  25:18. Przedstawiciel Bundesligi kontrolował losy pojedynku, utrzymując bezpieczną przewagę.

Ostatecznie Frisch Auf! Göppingen pokonało Dunkierkę 34:28 i obroniło wywalczony przed rokiem Puchar EHF. Reprezentujący barwy francuskiej drużyny Dawid Nilsson ani przez moment nie pojawił się na parkiecie.

Frisch Auf! Göppingen - Dunkerque HB Grand Littoral 34:28 (15:14)
Pierwszy mecz: 26:26

Frisch Auf! Göppingen: Rutschmann, Tahirovic - Rnić 7, Horak 7, Mrvaljević 5, Kneule 4, Schubert 4, Schöne 3 Oprea 2, Thiede 2, Lobedank, Markez, Anusić, Markicević.

Dunkerque HB Grand Littoral: Gerard, Huyghe - Butto 10, Bosquet 5, Afgour 3
Afgour 3, Lamon 3, Touati 2, Siakam 2, Mokrani 2, Nagy 1, Nilsson, Causse, Emonet, Grocaut, Vanseveren.

Sędziowie: Sorin-Laurentiu Dinu - Constantin Din (Rumunia)

Widzów: 5 600.