Znakomite wejście w drugą połowę! Dablex AZS AWFiS Gdańsk - Finepharm Carlos Jelenia Góra 32:22

Zawodniczki Dablexu AZS AWFiS Gdańsk po znakomitym początku drugiej części spotkania wygrały z Finepharmem Carlos Jelenia Góra 32:22. Zawodniczki z Gdańska pozostały tym samym liderkami rozgrywek. Niestety kontuzji w trakcie meczu nabawiły się aż trzy szczypiornistki.

Michał Gałęzewski

Mecz rozpoczął się bardzo nieciekawie, gdyż już na rozgrzewce urazu nabawiła się Marzena Buchcic, zaś na samym początku meczu groźnego urazu nabawiła się Marta Dąbrowska. W sobotnim meczu strzelanie rozpoczęło się od bramki z rzutu karnego Oleny Naumenko i choć już minutę później wyrównała Agnieszka Kocela, początek po kolejnej bramce Naumenko, a także dwóch Anny Musiał należał do gospodyń. Zawodniczki gości, szczególnie dzięki Marcie Gędze wyrównały w szesnastej minucie spotkania. Do końca połowy spotkanie było dość wyrównane, ostatecznie wygrały ją gospodynie 12:10.

Gdy na początku drugiej połowy Agnieszka Kocela rzuciła bramkę na 12:11 nikt nie spodziewał się, że kolejne minuty spotkania będą wyglądać tak, jak wyglądały! Zawodniczki Dablexu rzuciły pod rząd aż jedenaście bramek, a ich bramkarka, Małgorzata Sadowska broniła jak w transie. Po jednej bramce Gęgi trzy kolejne zdobyła Naumenko, która w samej drugiej połowie rzuciła sześć bramek. Gdy mecz zbliżał się ku końcowi, a Dablex miał nadal dużą przewagę trener Jerzy Ciepliński dał szansę zawodniczkom rezerwowym, w tym bramkarce Alicji Rostankowskiej. Niestety mecz źle zakończył się dla Anny Knitter, która w ostatniej minucie nabawiła się nieprzyjemnej kontuzji, a mianowicie zerwania więzadła krzyżowego w kolanie.

Dablex AZS AWFiS Gdańsk - Finepharm Carlos Jelenia Góra 32:22 (12:10)

Dablex AZS AWFiS: Sadowska (Rostankowska) - Naumenko 8, Musiał 5, Szwed 5, Wilamowska 4, Chudzik 3 (1x2min), Wojtas 2, Serwa 2, Mielczewska 2, Knitter 1, Kordunowska, Kulwińska, Białek.
Trener: Jerzy Ciepliński.
Kary: 1x2 min.

Finepharm Carlos: Maliczkiewicz (Nowak, Skompska) - Gęga 7, Latoshevska 4 (1x2min), Oreszczuk 4 (1x2min), Odrowska 2, Dyba 2, Kocela 2, Bąkowska 1, Dąbrowska, Ślusarczyk.
Trener: Zdzisław Wąs.
Kary: 2x2 min.

Widzów: ok. 300.