Europa: Kolejne wzmocnienia Veszprem, Abalo i Dinart zostają w Atletico

Po raz kolejny hiszpański kierunek obrało MKB Veszprem, kontraktując już czwartego zawodnika z Półwyspu Iberyjskiego. Atletico Madryt zaprzeczyło z kolei wyprzedaży swoich największych gwiazd.

Paweł Nowakowski
Paweł Nowakowski

Hiszpańska kolonia w Veszprem

W minionym tygodniu Chema Rodriguez rozwiązał kontrakt z BM Atletico Madryt. Znany jest już nowy klub 32-letniego reprezentanta Hiszpanii. Środkowy rozgrywający przez trzy najbliższe sezony występować będzie w zespole mistrza Węgier, MKB Veszprem.

- W Atletico spędziłem wspaniały okres, ale myślę, że nadszedł czas na zmiany. Należy stawić czoła nowym wyzwaniom, a w Veszprem będę mógł kontynuować walkę o najwyższe cele - powiedział tuż po prezentacji nowy nabytek węgierskiej ekipy, który występować będzie z numerem 25.

Chema Rodriguez jest piątym zawodnikiem pozyskanym przez włodarzy Veszprem w tegorocznym oknie transferowym. Wcześniej szeregi madziarskiej drużyny zasilili Laszlo Nagy, Cristian Ugalde i Marco Oneto (wszyscy FC Barcelona Intersport). Ponadto mistrzowie Węgier pozyskali 21-letniego Irańczyka Imana Jamaliego, który podpisał czteroletni kontrakt. W nowym zespole będzie grał z numerem 21. Oprócz tego na ławce trenerskiej Lajosa Mocsaia zastąpi Antonio Carlos Ortega.

Trójka Francuzów zostaje w Atletico

W minionym tygodniu informowaliśmy o ambicjach arabskich szejków, którzy w stolicy Francji chcą stworzyć europejską potęgę. Paryżanie mieli zakusy na sprowadzenie Luca Abalo, Didiera Dinarta i Xaviera Barachet.

- Naszą intencją nigdy nie było sprzedawać. Paryż wiedział, że klauzula odejścia Luca Abalo wynosi milion euro. Próbowali negocjować, dając niewiele więcej niż połowę tej kwoty. Abalo pozostanie w Atletico i dołączy do zespołu po IO w Londynie - oznajmił dyrektor generalny finalisty LM, Luis Miguel Lopez.

Jeden z najlepszych prawoskrzydłowych świata z wicemistrzem Hiszpanii ma ważny kontrakt jeszcze przez najbliższe pięć sezonów. Lopez zdementował również doniesienia o złożeniu przez Paris Handball oferty dla Didiera Dinarta i Xaviera Barachet, który z Atletico Madryt związał się tuż po ME w Serbii.

Szeregi ekipy z Półwyspu Iberyjskiego niedawno opuścił Isaias Guardiola, który wraz z bratem wybrał ofertę z Bundesligi. W Atletico oprócz Barachet od nowego sezonu występować będzie również Jakov Gojun.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×