Pierwsze wzmocnienia w Przemyślu

Dotychczasowi zawodnicy Tauron Stali Mielec - obrotowy Dariusz Kubisztal i skrzydłowy Marcin Basiak będą występować w przyszłym sezonie w drużynie AZS-u Czuwaj Przemyśl.

Michał Chaszczyn
Michał Chaszczyn

Obaj gracze brązowego medalisty ostatniego sezonu PGNiG Superligi wiązani byli z beniaminkiem z Przemyśla już od dłuższego czasu, więc podpisanie kontraktów było tylko kwestią czasu. 35-letni Kubisztal będzie występować w nowym klubie wspólnie ze swoim młodszym bratem - Maciejem. Zaś 31-letni Marcin Basiak, który nie znajdował od dłuższego czasu uznania w oczach trenera Stali - Ryszarda Skutnika rywalizował będzie o miejsce w składzie na lewym skrzydle z młodymi, lecz mało doświadczonymi Maurycym Kostką i Łukaszem Hatasiem.

Po odejściu Radosława Jankowskiego do Chrobrego Głogów wielu kibiców w Przemyślu martwiło się o pozycję lewego rozgrywającego. Jednak i tutaj poczyniono wzmocnienia. Potwierdzony został transfer 25-letniego Słowaka Jozefa Hantaka, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy zespołu Mistrza Czech - HC Gumárny Zubří.

Przemyski duet trenerski Piotr Kroczek - Bogusław Kubicki ma również na celowniku kilku innych zawodników m.in. Pawła Niewrzawę oraz perspektywicznego zawodnika z Pabianic.

Poza Jankowskim, w przyszłym sezonie w drużynie z Przemyśla na pewno nie zobaczymy już Przemysława Baranieckiego i Jana Complaka.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×