KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Szczypiorniści Juranda idą do sądu

Trwa niekończąca się opowieść z prezesem Juranda Ciechanów w roli głównej. Okazuje się, że Jerzy Niewiadomski nie chciał płacić swoim zawodnikom.
Krzysztof Podliński
Krzysztof Podliński

Według naszych informacji problemy z wypłacalnością klubu zaczęły się na początku roku. W lidze Jurand radził sobie całkiem nieźle, bo wygrał dwa spotkania z rzędu. Ochotę do gry zawodnikom odebrał jednak prezes Jerzy Niewiadomski.

- Prezes klubu traktuje zawodników, jak pracowników zatrudnionych na "czarno"! - nie kryje oburzenia Michał Prątnicki. - Gdyby mógł to nie płaciłby nam w ogóle. Kasa w Jurandzie to raczej sprawa wirtualna. Trzeba mieć dużą głowę, żeby to wszystko zrozumieć. Jak się nie podoba to rozwiązujemy kontrakt - to było jego ulubione powiedzenie - dodaje były kapitan ciechanowskiej drużyny.

Jak dowiedzieliśmy się klub nadal ma zaległości płacowe względem zawodników. - Ale nie chodzi o kwotę, tylko o fakt, jak prezes nas traktował - podkreśla Prątnicki, który podobnie jak reszta zespołu poszuka sprawiedliwości w sądzie. - Żal tułać się po sądach z klubem, w którym spędziło się tyle lat, ale innego rozwiązania nie ma.

O tym, że Jurand Ciechanów nie zagra w pierwszej lidze informowaliśmy przed kilkoma dniami. Nieudolnością działaczy nie jest zaskoczony Prątnicki.

- W głębi serca wierzyłem, że praca jaką wykonaliśmy przez tyle lat nie zostanie od tak zmarnowana i zaprzepaszczona. Spadek z Superligi to nie koniec świata, a bagaż doświadczeń. Trzeba umieć to docenić, ale osoba zarządzająca nie ma o tym zielonego pojęcia. Żal patrzeć na to, jak piłka ręczna w Ciechanowie została zniszczona przez pana prezesa - mówi nowy gracz Siódemki Miedź Legnica.

Prezes Niewiadomski podpadł kibicom i zawodnikom. Większa część zarządu klubu też powoli zdaje się tracić cierpliwość. - Koniec ery Niewiadomskiego nastąpi we wrześniu na walnym zebraniu - powiedział nasz informator.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6)
 • kibic222 Zgłoś komentarz
  Witam, jak mozna było rozwalić taką drużynę. Jedna z lepszych. Dla tych chłopaków należą się ogromne brawa, ze tak daleko zaszli. Jeden człowiek potrafił rozwalić wszystko w jednej
  Czytaj całość
  minucie. Człowiekowi zalezało na monecie nie na wysokiej pozycji zawodników. Oni są naprawdę świetni, bo grali na bardzo wysokim poziomie. Tyle lat spędzili razem na jednym boisku....brak słów dla idiotów którzy tym zarządzają. Ciechanów słynął z bardzo dobrej drużyny chłopaków z Juranda, oraz kibiców którzy zawsze byli z Nimi.
  • zwiazek123 Zgłoś komentarz
   Klubu z Ciechanowa faktycznie szkoda, ale niestety ktoś musiał spaść, takie życie. Związek zawodowy to byłby świetny bat na takich "prezesów", którzy nie daj Bóg będą mieli zły
   Czytaj całość
   humor i zawodnik zaraz boi się o swoje pieniądze. Na prawdę trzeba niewiele, żeby taki związek zarejestrować. Wszystkie dane i kroki jak to zrobić są przecież ogólnie dostępne. Jestem przekonany, że dojdzie do tego iż w końcu zbierze się grupa zawodników i to zrobią bo sytuacja to wymusi. Napisałem o zawodnikach z Ciechanowa bo jeśli wielu z nich, a może i wszyscy (nie wiem jak jest dokładnie) idą grupą do sądu to jak już są skrzyknięci mogą też być pionierami w naszej lidze odnośnie związku zawodowego. [b]Tutaj nie ma co czekać, bo odwlekanie sprawy tylko pogorszy sytuację!!![/b]. Wiele klubów w Polsce ma ten problem, nawet w żeńskiej piłce ręcznej. Jak mamy budować profesjonalny handball to nie może być tak jak to wygląda w wielu klubach, bo to jest amatorka. W końcu cała piłka ręczna kręci się wokół zawodników i to na nich trzeba dmuchać i chuchać, obojętnie jakie mają umiejętności. Nawet jeśli nie są wirtuozami, to nie ma to nic do rzeczy, bo wykonują swoją pracę i trzeba to szanować. Jak będziemy im tak dowalać jak np. zrobiono to w Ciechanowie to nie będziemy mieli nic. Takie związki są również w Europie i na świecie. Taki związek jest np. w NBA (oczywiście lata świetlne do nich, podaje tylko przykład). Myślicie, że po co zrobiono coś takiego nawet w Stanach. Co, nie ma tam takich oszołomów jak u nas. Pewnie, że są i gdyby mieli instrumenty żeby dowalać zawodnikom to robiliby to, bo tacy są ludzie. Szczególnie na wysokich stanowiskach, którzy chcą się popisać władzą. To nie jest problem polskich prezesów tylko problem z unormowaniem stosunku pracy. I muszą być instrumenty i prawo, które to reguluje a jak to jest puszczone na żywioł tak jak u nas to widzimy tego efekty. Powtarzam jeszcze raz, dosadnie - [b]Tutaj nie ma co czekać, bo odwlekanie sprawy tylko pogorszy sytuację!!![/b]. To jest tak jak Izrael nauczony ciągłym życiem w strachu nie będzie czekał aż Iran się uzbroi w bomby atomowe tylko zniszczy ich instalacje nim będzie za późno... PS. Życzę zawodnikom Juranda wygranej w sądzie a wszystkim zawodnikom, grających na polskich parkietach, żeby walczyli o swoje i zebrali się "na siłę" i zawiązali związek.
   • jelo Zgłoś komentarz
    Na pewno taki zwiazek piłkarzy ręcznych bardzo by pomgół unormować relacje pomiedzy klubami a zawodnikami przynajmniej na szczeblu superligi. Tylko pewno jak zwykle nie ma sie kto za to
    Czytaj całość
    zabrać. A klubu z ciechanowa szkoda, bo po spadku nie musialo to się aż tak źle skonczyć, widać jednak prezes nie zatroszczył się o przyszłosć.
    • ME2016 Zgłoś komentarz
     Takiego prezesa to powinni na roboty na Sybir wysłać, kawał złodzieja... szkoda gadać .
     • zwiazek123 Zgłoś komentarz
      Zwracam się do wszystkich zawodników grających na polskich parkietach i mówię na prawdę serio!!! [b]Zbierzcie się w kilkunastu w kupę i załóżcie związek zawodowy piłkarzy
      Czytaj całość
      ręcznych!!![/b] Od razu zaznaczam, że ZPRP nie miałby nic, podkreślam absolutnie nic do tego!!! To sąd rejestruje związek zawodowy i jeżeli sąd orzeknie, że związek ma prawo powstać to ZPRP, uwierzci mi - nic nie zrobi. Jeżeli ma się poważnie traktowąc swoją pracę to jest on konieczny!!! Jesteśmy w cywilizowanym świecie i w Unii Europejskiej i umów trzeba dotrzymywać. Przecież zawodnicy nie wyrwą komuś z gardła swoich należnych pieniędzy. Zawodnicy Juranda, jeżeli to czytacie, a myślę, że czytacie to proszę Was, zróbcie pierwszy krok i gwarantuje Wam, że przyłączy się do Was reszta innych zespołów. Przecież taki proceder z niepłaceniem kasy ma również miejsce w wielu klubach w Polsce. W Polsce znaleźliby się prawnicy, którzy z pewnością kochają piłkę ręczną i z pewnością by Wam pomogli. Wasz Związek Zawodowy mógłby np. - występować o minimalną pensję - konsktrukcję kontraktów - obowiązkowe ubezpieczanie zawodników - reprezentować w sądzie - i wreszczie ukrócić samowolę niektórych "władców" klubowych PS. Czasy "Wy grajta, my wam nie bójta się" już dawno minęły. Jeszcze raz podkreślam - mówię na prawdę serio!!!
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×