Po przerwie beniaminek z Tczewa jedzie powalczyć o punkty w Koszalinie

Już w najbliższy weekend po dłuższej przerwie na parkiety powrócą zawodniczki PGNiG Superligi Kobiet. Beniaminek z Tczewa uda się do Koszalina, gdzie o punkty powalczy z tamtejszą Politechniką.

Adrian Kołodziejek

Przerwa w rozgrywkach spowodowana była meczami kadry. Pierwsza reprezentacja prowadzona przez Kima Rasmussena udanie rozpoczęła batalię o udział w mistrzostwach świata i pokonała reprezentację Włoch 32:11. W drugim meczu Polki podejmowały reprezentację Białorusi i po bardzo dobrym meczu odniosły kolejne cenne zwycięstwo 29:19. Warto podkreślić że w tym samym czasie swoje zgrupowanie miała także młodzieżowa reprezentacja Polski, gdzie tak samo jak w Samborze drugim trenerem jest Robert Karnowski. Polki dwukrotnie sparowały z reprezentacją Węgier i doznały dwóch porażek odpowiednio 28:37 i 23:31. W obu meczach wystąpiły zawodniczki wypożyczone z Kwidzyna do drużyny z Tczewa - Kinga Gutkowska (łącznie zdobyła 7 bramek) oraz w pierwszym meczu Kinga Damaziak.

W trakcie przerwy Aussie Sambor Tczew z powodu problemów kadrowych (do wcześniejszych kontuzji doszła choroba Justyny Domnik oraz wyjazd zawodniczek na zgrupowanie kadry młodzieżowej) zrezygnował z rozgrywania meczów sparingowych z innymi zespołami Superligi i rozegrał jedynie mecz kontrolny z juniorami starszymi MKS Sambor Tczew. Sytuacja kadrowa powinna się jednak w najbliższym czasie nieco poprawić, gdyż coraz bliżej powrotu na parkiet jest Justyna Belter. Zawodniczka trenuje już z drużyną i być może za 2-3 tygodnie będzie mogła wystąpić w meczu ligowym.

Przed Aussie Sambor Tczew seria trzech meczów wyjazdowych. Koszalin, Piotrków Trybunalski oraz Kielce to miasta, do których w kolejnych trzech tygodniach udadzą się Tczewskie szczypiornistki. W Tczewie podopieczne Gienadiya Kammelina będzie można zobaczyć 3 listopada w meczu z Olimpią-Beskid Nowy Sącz.