WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

SPR Wisła Płock wydała oświadczenie ws. Marina Sego

Zarząd SPR Wisła Płock wydał oficjalne oświadczenie w sprawie piątkowych wydarzeń na lotnisku w Jekaterynburgu. Do Rosji nie został wpuszczony chorwacki golkiper Marin Sego.
Maciej Wojs
Maciej Wojs

Oświadczenie SPR Wisła Płock:

"Zarząd spółki SPR Wisła Płock oświadcza, że ze swojej dołożył wszelkich niezbędnych starań, aby drużyna Orlen Wisły mogła dostać się na teren Rosji. W rosyjskiej ambasadzie w Polsce, oprócz wymaganych paszportów, zaproszeń, listy zawodników i ubezpieczenia, złożone zostały wnioski wizowe dla wszystkich zawodników. Na żądanie Konsulatu przedstawiliśmy oryginały zaproszeń dla Muhameda Toromanovicia i Marina Śego, po czym zostaliśmy poinformowani, że obywatele Chorwacji, Bośni i Serbii objęci są umowami bezwizowymi i podróżują tylko z paszportem i imiennym zaproszeniem.

Jednocześnie anulowane zostały pieczęci w paszportach wspomnianych zawodników, a także Petara Nenadicia oraz Ivana Nikčevicia. Dalsze wydarzenia, jakie miały miejsce w Jekaterynburgu, są dla nas niezrozumiałe i absurdalne. Tym bardziej, że jeszcze dzisiaj dostaliśmy potwierdzenie z Konsulatu, że straże graniczne powinny przepuścić Marina Śego."

Przypomnijmy, że Marin Sego nie został wpuszczony do Rosji w związku z brakiem odpowiednich dokumentów. O całej sprawie szerzej pisaliśmy tutaj:

Skandal w Rosji! Marin Sego cofnięty na lotnisku w Jekaterynburgu!

Polecamy:
2018 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland - KUP BILETY >>>
Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
sprwislaplock.pl

Komentarze (27):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Wisełka 1
  Niektórym to nawet jak dowód na piśmie przedstawisz to nie uwierzą. Wszyscy są znawcami od prawa międzynarodowego... To, że Chorwacja wprowadziła wizy dla Rosjan (bo wstępuje do Unii), nie oznacza, że Rosja wprowadziła wizy dla Chorwatów i to potwierdziła ambasada (dla tych niedowierzających podobna sytuacja jest pomiędzy Polską a Ukrainą). A ty o "wielki mądralo" nomada wygłaszasz jakieś śmieszne komentarze o sprawdzaniu, tzn. co mieli Marina testowo wysłać do Śnieżyńska przed wyjazdem?! Marin miał wszystkie papiery żeby wjechać do Rosji, a czemu nie wjechał to wie już tylko sławetny celnik rosyjski...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • handeboll 1
  Nie no oczywiście w porównaniu z Tobą to się nie znam. Ale na logikę wydaje mi się, że skoro Rosja jest uznana przez EHF do wszystkich rozgrywek, to nie wolno wybierać, że z Niedźwiedziami gramy, a z innymi drużynami nie, bo za daleko. Trzeba jechać i wygrać i tyle w temacie.
  senior-w A co byś powiedział jak to byłby zespół z Murmańska lub z tajgi (to też liga rosyjska). Widzę żeś ty jesteś ekspert. Nie znasz wszystkich faktów a gdakasz.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • haketa GKW 1
  taka jest ta rosja ale i bez Sego sobie poradza:)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (24)
Pokaż więcej komentarzy (27)
Pokaż więcej komentarzy (27)
Pokaż więcej komentarzy (27)