Pierwsza wygrana Jednoroga - relacja z meczu MKS Piotrkowianin - Gaz-System Pogoń Szczecin

Piłkarze ręczni Piotrkowianina pokonali we własnej hali Gaz-System Pogoń Szczecin w meczu beniaminków Superligi PGNiG. To pierwsza wygrana dla Tadeusza Jednoroga w roli trenera Piotrkowianina.

Michał Ostafijczuk

Wynik spotkania otworzył w 1. minucie Michał Krawczyk. Dotychczasowy środkowy rozgrywający piotrkowskiej drużyny z konieczności (kontuzja Szymona Woynowskiego) został przesunięty na prawe rozegranie. Szczecinianie przez sześć minut nie potrafili pokonać znakomicie broniącego Piotra Nera i dopiero w 7. minucie wyrównał Michal Bruna. Czeski rozgrywający po chwili dorzucił kolejną bramkę, a na dwubramkowe prowadzenie wyprowadził gości Wojciech Zydroń. Zespół gości był stroną przeważającą do 20. minuty.

Wtedy po bramce Bartosza Konitza Gaz-System Pogoń prowadziła 10:7. Od tego momentu gospodarze zaczęli grać skuteczniej zarówno w obronie jak i ataku. Już w 24. minucie był remis 11:11, a na przerwę piotrkowianie zeszli z jednobramkową przewagą 14:13.

Od stanu 15:15 (33. minuta) Piotrkowianin rzucił aż pięć bramek z rzędu. Tomislava Stokovicia pokonali kolejno: Przemysław Matyjasik, Krawczyk, Wojciech Trojanowski i dwukrotnie Marek Daćko. Kołowy Piotrkowianina wykorzystywał idealne dogrania piłki przez Macieja Pilitowskiego. Goście próbowali odrobić straty, ale nie pozwalali im na to: kapitalnie broniący Ner oraz Krawczyk, który zaskakiwał celnymi rzutami z drugiej linii. Kiedy w 50. minucie po bramce Trojanowskiego było 26:20 stało się jasne, że dwa punkty zostaną w Piotrkowie. Szczecinianie do końca walczyli o każdą bramkę i w efekcie przegrali różnicą czterech trafień - 26:30. Może mieć to duże znaczenie na zakończenie sezonu zasadniczego. W pierwszej rundzie, w Szczecinie padł bowiem wynik 33:28 dla gospodarzy. W przypadku równej ilości to drużyna Rafała Białego zajmie wyższe miejsce w tabeli.

- Udało nam się pokonać silnego rywala i bardzo się z tego cieszymy. Na pewno będziemy mieli spokojniejsze święta. Jeśli chodzi o moją grę w bramce to jest to również duża zasługa kolegów, którzy świetnie popracowali w defensywie. Sprawiliśmy dziś niespodziankę bo Gaz-System Pogoń ma w swoim składzie wielu szczypiornistów z reprezentacyjną przeszłością. My zagraliśmy jednak z dużym zaangażowaniem i cieszymy się z dwóch punktów - powiedział po spotkaniu jeden z bohaterów piotrkowskiego zespołu, bramkarz Piotr Ner.

Piotrkowianin - Gaz-System Pogoń Szczecin 30:26 (14:13)

Piotrkowianin: Ner, Wnuk - Mróz, Daćko 8, Miszka 2, Trojanowski 4/2, Różański, Matyjasik 3, Skalski, Iskra 2, Pilitowski 5, Pożarek, Krawczyk 6.
Trener: Tadeusz Jednoróg
Kary: 12 min

Gaz-System: Ligarzewski, Stoković - Kwiatkowski, Bruna 4, Biały, Wardziński 1, Gierak 6, Jedziniak, Chamakov, Smuniewski,Marković 4, Konitz 4, Zaremba 1, Zydroń 6/3.
Trener: Rafał Biały
Kary: 14 min

Sędziowali: Bartosz Leszczyński, Marcin Piechota (obaj Płock). Widzów: 300