Zagłębie zdobyło Kielce, mistrzynie w opałach (wyniki)

W środę piłkarki ręczne z PGNiG Superligi rozegrały kończącą ligowe rozgrywki w 2012 roku 12. kolejkę spotkań. W szlagierowym pojedynku KSS Kielce uległ KGHM Metraco Zagłębiu Lubin.

Sławomir Bromboszcz
W najciekawszym spotkaniu 12. kolejki KSS Kielce zmierzył się z KGHM Metraco Zagłębiem Lubin. Pojedynek czwartej z drugą drużyną PGNiG Superligi zapowiadał się niezwykle interesująco i faktycznie tak było. Kielczanki wysoko zawiesiły poprzeczkę wicemistrzyniom Polski. Zapewne KSS mogłyby się pokusić o sprawienie niespodzianki, gdyby nie kontuzja Pauliny Piechnik. Miedziowe przez większość spotkania utrzymywały skromne prowadzenie, po pierwszej połowie posiadały bramkę zaliczki 14:13. W drugiej części zawodów przewaga Zagłębia uwidoczniła się, lubinianki momentami prowadziły różnicą 4-6 bramek, by ostatecznie zwyciężyć 32:29.Pomimo różnicy lokat, jak dzieli w tabeli Piotrcovię i Vistal Łączpol, w Piotrkowie Tryb. również nie zabrakło emocji. Szczypiornistki miejscowej Piotrcovii mocno postraszyły mistrzynie Polski. W 42 minucie niespodziewanie to gospodynie prowadziły 22:21. W ostatnim kwadransie zawodniczki Vistalu Łączpolu ostro wzięły się do pracy i ostatecznie odniosły przekonywujące zwycięstwo 33:28.
Kamila Skrzyniarz imponuje w tym sezonie skutecznością Kamila Skrzyniarz imponuje w tym sezonie skutecznością
W Tczewie niespodziankę sprawiły szczypiornistki miejscowego Aussie Sambora. Początek spotkania nie zapowiadał klęski Pogoni Baltica Szczecin. Przyjezdne fantastycznie rozpoczęły zawody, prowadząc 5:0. Później jednak gra się wyrównała i do szatni szczecinianki zeszły prowadząc 13:11. Po zmianie stron do głosu doszły miejscowe szczypiornistki, które w 50 minucie miały już trzy bramki zaliczki 19:16. Ostatecznie Aussie Sambor zwyciężył 22:20, notując drugą wygraną w sezonie. Wiele interesującego działo się także w Koszalinie, gdzie rywalem miejscowej Politechniki był Start Elbląg. W pierwszej połowie karty rozdawały elblążanki, które po 20 minutach gry prowadziły 13:8. W drugiej połowie role się odwróciły, to koszalinianki były stroną przeważającą. W 45 minucie Akademiczki prowadziły 25:21. Politechnika zwyciężyła 30:27 i zdobyła niezwykle cenne dwa punkty.

Tylko w Lublinie kibice byli świadkami jednostronnego widowiska. Miejscowy SPR zdeklasował Ruch Chorzów, dyktując warunki od pierwszej do ostatniej minuty.

KSS Kielce - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 29:32 (13:14)
Najwięcej bramek: dla KSS - Kamila Skrzyniarz 11, Marzena Paszowska 7; dla KGHM - Kinga Byzdra 10, Karolina Siemieniuk-Olchawa 5.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Vistal Łączpol Gdynia  28:33 (16:18)
Najwięcej bramek: dla Piotrcovii - Agata Wypych i Joanna Waga po 7; dla Vistalu - Karolina Sulżycka, Katarzyna Koniuszaniec, Patrycja Kulwińska, Ewa Andrzejewska i Katarzyna Duran po 5.

Aussie Sambor Tczew - Pogoń Baltica Szczecin 22:20 (11:13)
Najwięcej bramek: dla Aussie Sambor - Hanna Strzałkowska 6, Katarzyna Skonieczna i Magdalena Stanulewicz po 4; dla Pogoni - Agata Cebula 6, Monika Stachowska i Hanna Jaszczuk po 4.

AZS Politechnika Koszalińska - Start Elbląg 30:27 (16:18)
Najwięcej bramek: dla KU AZS - Sylwia Matuszczyk 12, Joanna Dworaczyk 7; dla Startu - Agnieszka Wolska 5, Edyta Szymańska i Magdalena Białoszewska po 4.

SPR Lublin - KPR Ruch Chorzów 36:20 (19:12)
Najwięcej bramek: dla SPR - Alina Wojtas 9, Kristina Repelewska 8; dla Ruchu - Natalia Lanuszny 7, Karolina Jasinowska 4.