Mistrzynie Polski pokonały beniaminka - relacja z meczu Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Vistal Łączpol Gdynia

Nie było niespodzianki w Nowym Sączu. Miejscowa Olimpia-Beskid przegrała 24:28 z Vistalem Łączpol Gdynia w spotkaniu 14. kolejki PGNiG Superligi.

Krzysztof Niedzielan

Do 19. minuty na parkiecie toczył się wyrównany bój. Pierwsze punkty zdobyły sądeczanki, a dwa kolejne Vistal. Dzięki efektownemu rzutowi Agnieszki Leśniak, Olimpia-Beskid prowadziła w 4. minucie 3:2. Potem trzy kolejne punkty zdobyły Loredana Mateescu, Katarzyna Koniuszaniec oraz Patrycja Kulwińska. Podopieczne duetu trenerskiego Lucyna Zygmunt i Zdzisław Wąs odrobiły straty i po szesnastu minutach było po siedem. 180 sekund później było jeszcze 8:9.

Drugi kwadrans pierwszej połowy okazał się kluczowy dla losów tej potyczki. Drużyna przyjezdna zdobyła aż sześć punktów z rzędu, dzięki czemu odskoczyła na siedem oczek. Przybite traconymi bramkami szczypiornistki z Nowego Sącza gubiły się i popełniały błędy kroków, czy w głupi sposób traciły piłki. Grzechem Olimpii-Beskidu była też skuteczność, choć warto podkreślić doskonałą postawę w bramce Beaty Kowalczyk. Ekipa z Gdyni grała konsekwentnie i na przerwę schodziła z siedmioma bramkami przewagi.

Na początku drugiej odsłony odżyły nadzieje w obozie beniaminka, choć to obrotowa Vistalu, Patrycja Kulwińska zdobyła pierwsze punkty. Jak natchniona grała rozgrywająca Karolina Płachta, która między 33., a 38. minutą zdobyła 3 bramki z rzędu, dzięki czemu Olimpia zbliżyła się na pięć punktów (13:18). Straty poniesione w pierwszej części, okazały się za duże. Gdynianki kontrolowały wynik już do samego końca. W międzyczasie dwa ładne i celne rzuty z lewego skrzydła zaprezentowała Karolina Sulżycka - najskuteczniejsza zawodniczka Vistalu Łączpol Gdynia w tym spotkaniu. W drużynie gospodarzy brylowała Karolina Płachta, która w drugiej części rzuciła aż sześć goli. Niezła końcówka i bramki Wiktorii Panasiuk, oraz Agnieszki Podrygały, ustaliły wynik na 24:28.

Warto podkreślić, że Olimpia musiała radzić sobie bez Anny Maślanki, która podczas sparingu z Pogonią Baltica Szczecin doznała kontuzji barku. Rezonans magnetyczny ma rozstrzygnąć jak poważny to uraz.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Vistal Łączpol Gdynia 24:28 (10:17)

Olimpia-Beskid: Szczurek, Kozieł - Podrygała 8 (1/1), Płachta 7, Panasiuk 5, Szczecina 2, Leśniak 2, Gadzina, Chumak.
Kary: 2 minuty
Karne: 1/1

Vistal Łączpol: Kowalczyk, Gapska - Sulżycka 6, Kulwińska 5, Zych 5, Koniuszaniec 3, Krinic 3, Mateescu 2 (2/2), Petrinja 2, Andrzejewska 1, Duran 1, Janiszewska.
Kary: 8 minut