MŚ: Polska na drugim miejscu w fazie grupowej!

Reprezentacja Polski wskutek zwycięstwa Słoweńców 33:31 z Serbią na koniec fazy grupowej zajęła drugie miejsce! Tym samym rywalem biało-czerwonych w 1/8 finału będą Węgrzy.

Paweł Nowakowski
Podopieczni Michaela Bieglera przed MŚ w Hiszpanii mówili, że ich celem jest gra w Barcelonie. By ten warunek został spełniony musieli zająć jedno z dwóch czołowych miejsce w swojej grupie. Stało się to faktem dzięki wygranej Słoweńców z Serbią 33:31. Ostatecznie w "polskiej" grupie pierwsze miejsce z kompletem punktów padło łupem Słoweńców. Tuż za nimi uplasowali się Polacy, a na trzeciej pozycji wicemistrzowie Europy, Serbowie. Ostatnie premiowane awansem miejsce wywalczyli Białorusini.

Biało-czerwoni w 1/8 finału zagrają z Węgrami, z którymi przed dwoma laty spotkali się w meczu o 7. miejsce na światowym czempionacie w Szwecji. Stawką tamtego pojedynku było miejsce w turnieju kwalifikacyjnym do IO w Londynie. Polacy ulegli wówczas 28:31.

Wszystkie mecze par 1/8 finału utworzonych z grup C i D odbędą się w poniedziałek 21 stycznia. Polacy zagrają z Madziarami o godzinie 21.30. W przypadku awansu do ćwierćfinału o strefę medalową powalczymy ze zwycięzcą meczu Dania - Tunezja.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas! --->>>

Pary 1/8 finału (z grup C i D)

Serbia - Hiszpania godz. 19.00 (Saragossa)
Słowenia - Egipt godz. 19.00 (Barcelona)
Węgry - Polska godz. 21.30 (Barcelona)
Chorwacja - Białoruś godz. 21.30 (Saragossa)

Wszystkie ww. mecze 1/8 finału rozegrane zostaną w poniedziałek 21 stycznia. Turniejowa drabinka w drodze do finału Pary ćwierćfinałowe: 1) Dania / Tunezja - Węgry / Polska 2) Islandia / Francja - Chorwacja / Białoruś 3) Serbia / Hiszpania - Niemcy / Macedonia 4) Brazylia / Rosja - Słowenia / Egipt Pary półfinałowe: zwycięzca pary 1 - zwycięzca pary 2 zwycięzca pary 3 - zwycięzca pary 4

MŚ 2013: Grupa C