Męczarnie mistrza, NMC Powen zdobył Kwidzyn (wyniki)

Po przerwie związanej z mistrzostwami świata na parkiet wrócili piłkarze ręczni z PGNiG Superligi. W Kwidzynie miejscowy MMTS musiał uznać wyższość NMC Powenu.

Sławomir Bromboszcz

W Kwidzynie doszło do niezwykle interesującego spotkania, w którym zmierzyły się sąsiadujące w tabeli zespoły. W pierwszej połowie MMTS i NMC Powen Zabrze toczyły niezwykle wyrównaną walkę. Podopieczni Cezarego Winklera zeszli do szatni z zaliczką dwóch trafień 14:12. W drugiej połowie również nie brakowało walki. Zespoły do 55 minuty toczyły wyrównany pojedynek 26:28. Dopiero w samej końcówce zabrzanie wypunktowali rywali, odnosząc przekonywujące zwycięstwo 34:26.

W szlagierowym spotkaniu 14. kolejki Azoty Puławy uległy Vive Targom Kielce. Podopieczni Marcina Kurowskiego wysoko zawiesili poprzeczkę mistrzowi Polski. W pierwszej połowie ton rywalizacji nadawali puławianie, którzy do szatni zeszli prowadząc 15:14. Po przerwie inicjatywę przejęli kielczanie, jednak nie potrafili wypracować znaczącego prowadzenia. Bramkarz Azotów Maciej Stęczniewski obronił wszystkie (cztery) rzuty karne, wykonywane przez zawodników z Kielc. W 55 minucie przy stanie 27:28 losy pojedynku wciąż były nierozstrzygnięte. Dopiero w ostatnich 5 minutach mistrzowie Polski dobili Azoty, zwyciężając 34:28.

Niespodzianką zakończyło się spotkanie w Głogowie, gdzie po raz kolejny rozczarowali szczypiorniści Chrobrego. Zespół Zbigniewa Markuszewskiego miał w tym sezonie walczyć o wyższe cele, a tymczasem głogowian czeka ciężki bój o utrzymanie. Tym razem lepszy od Chrobrego okazał się Piotrkowianin Piotrków Tryb. Beniaminek na parkiecie w Głogowie rządził do pierwszej do ostatniej minuty, odnosząc zasłużone zwycięstwo.

Ogromnych emocji dostarczyły debry Dolnego Śląska. Siódemka Miedź Legnica bliska była sprawienia niespodzianki w pojedynku z Zagłębiem Lubin. Zespół Dariusza Bobrka bardzo dobrze spisywał się przez pierwsze 40 minut prowadząc 19:14. Wystarczyło jednak 10 minut, by z przewagi Miedziowych nie pozostało nic. Na 5 minut przed zakończeniem spotkania to Siódemka Miedź prowadziła 22:21. Ostatecznie jednak lepsi okazali się gracze Zagłębia.

Tauron Stal Mielec nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem zamykającego tabelę AZS Czuwaju Przemyśl. Mielczanie po kwadransie gry prowadzili 8:5 i systematycznie powiększali swoje prowadzenia. Zespół Ryszarda Skutnika zwyciężył i umocnił się na 4. miejscu w ligowej klasyfikacji

MMTS Kwidzyn - NMC Powen Zabrze 26:34 (12:14)
Najwięcej bramek: dla MMTS - Robert Orzechowski 5, Michał Peret, Maciej Mroczkowski i Adrian Nogowski po 4; dla NMC - Patryk Kuchczyński 11, Mariusz Jurasik 7, Witalij Nat 5.

KS Azoty Puławy - Vive Targi Kielce 28:34 (15:14)
Najwięcej bramek: dla Azotów - Przemysław Krajewski i Michał Szyba po 6, Krzysztof Łyżwa i Jan Sobol po 5; dla Vive - Thorin Olafsson 11, Michał Jurecki 6, Karol Bielecki 5.

Siódemka Miedź Legnica - Zagłębie Lubin 24:25 (10:15)

SPR Chrobry Głogów - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 22:26 (9:14)

Tauron Stal Mielec - Czuwaj Przemyśl 34:25 (14:10)

PGNiG Superliga: Grupa Select