Puchar EHF: Maribor lepszy od Elverum, wygrane Lwów, Magdeburga i Cimos

RK Maribor Branik pokonał Elverum Handball 34:29 i razem z Team Tvis Holstebro przewodzi grupie C Pucharu EHF. Wygrane w 2. kolejce zanotowały także SC Magdeburg, RK Cimos Koper i Rhein-Neckar Löwen.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Zespół Bartosza Jureckiego już w pierwszych minutach zdominował swojego rumuńskiego rywala, obejmując w 13. minucie prowadzenie 7:2. Z biegiem czasu przyjezdni zbliżali się do faworyzowanych Gladiatorów na coraz bliższy dystans, doprowadzając w 43. minucie do stanu 18:21. Końcowe minuty należały jednak do gospodarzy, których do wygranej 33:25 poprowadził Robert Weber (11 bramek). Trzy trafienia na swoim koncie zapisał Jurecki.

Dużo bardziej dramatyczny przebieg miało spotkanie pomiędzy Eskilstuną Guif a RK Cimos Koper. Skazywani na porażkę Szwedzi postawili słoweńskiemu zespołowi twardy opór, prowadząc do przerwy 15:14. Losy rywalizacji ważyły się do ostatnich sekund, a ostatecznie szalę zwycięstwa na swą korzyść przechylili gracze z Kopru. W decydującej akcji Dean Bombać wywalczył rzut karny, który skutecznie wyegzekwował po czasie Matjaz Brumen.

Do sporej niespodzianki doszło w drugim spotkaniu grupy A, gdzie hiszpański Naturhouse La Rioja pokonał zeszłorocznego tryumfatora rozgrywek Pucharu EHF, Frisch Auf! Göppingen. Najmniejszych problemów z odniesieniem drugiego zwycięstwa nie miał natomiast inny niemiecki zespół - Rhein-Neckar Löwen. Popularne Lwy rozbiły na własnym parkiecie HC Motor Zaporoże 35:22, obejmując tym samym prowadzenie w tabeli gr. B.

Na czoło zmagań w grupie C wysunęli się natomiast zawodnicy Team Tvis Holstebro i RK Maribor Branik. Ci pierwsi odnieśli niespodziewane zwycięstwo nad Orlen Wisłą Płock, Słoweńcy zaś pokonali na własnym parkiecie norweskie Elverum Handball. Świetne zawody w barwach Maribora zagrali Nikola Spelić (9 bramek) oraz Simon Razgor i Mario Sostarić (po 6 trafień). Płockich szczypiornistów czekać będzie w Mariborze niezwykle trudny pojedynek.

Grupa A Eskilstuna Guif - RK Cimos Koper 29:30 (15:14) Najwięcej bramek: dla Guif - Mathias Tholin 9, Helge Freiman 7; dla Cimos - Matjaz Brumen, Uros Rapotec - po 8, Filip Gavranović 6. Naturhouse La Rioja - Frisch Auf! Göppingen 25:23 (12:13) Najwięcej bramek: dla Naturhouse - Alexander Tioumentsev Barabash 6, Jorge Luis Pava Lopez 5; dla Frisch Auf! - Zarko Marković 7, Michael Haass 4.

Puchar EHF gr. A

# Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1. Fuechse Berlin 6 5 0 1 185:163 10
2. Saint Raphael Var HB 6 4 0 2 179:164 8
3. GOG Svendborg 6 3 0 3 187:190 6
4. RK Riko Ribnica 6 0 0 6 154:188 0

Grupa B Rhein-Neckar Löwen - HC Motor Zaporoże 35:22 (18:11) Najwięcej bramek: dla RNL - Kim Ekdahl du Rietz, Andy Schmid - po 5; dla Motora - Alexander Semikov 6, Mikhail Revin 3. KIF Kolding - Tatran Prešov / 17.02.2013, godz. 15:00

Puchar EHF gr. B

1. Frisch Auf! Goeppingen 6 6 0 0 181:155 12
2. Fraikin BM Granollers 6 3 0 3 171:165 6
3. FC Porto 6 2 0 4 159:170 4
4. HC Midtjylland 6 1 0 4 155:176 2

Grupa C Orlen Wisła Płock - Team Tvis Holstebro 28:29 (15:13) Najwięcej bramek: dla Orlen Wisły - Valentin Ghionea 6, Adam Wiśniewski 4; dla Holstebro - Patrick Wiesmach Larsen, Allan Damgaard Nielsen - po 6. RK Maribor Branik - Elverum Handball 34:29 (19:14) Najwięcej bramek: dla Maribora - Nikola Spelić 9, Simon Razgor, Mario Sostarić, Miha Zarabec - po 6; dla Elverum - Andreas Ronnberg 6, Magnus Gullerud, Andre Lindboe, Iso Sluijters - po 4.

Puchar EHF gr. C

1. SC Magdeburg 6 5 1 0 200:146 11
2. Grundfos Tatabanya 6 4 0 2 161:157 8
3. KIF Kolding 6 2 1 3 166:172 5
4. Maccabi Castro Tel Awiw 6 0 0 6 146:198 0

Grupa D SC Magdeburg - Stiinta Municipal Dedeman Bacau 33:25 (16:13) Najwięcej bramek: dla Magdeburga - Robert Weber 11, Fabian van Olphen 5, Bartosz Jurecki 3; dla Stiinty - Radu Christian Ghita 5, Uellington Da Silva 4, Ionut Ramba 3. HBC Nantes - Besiktas JK Stambuł / 17.02.2013, godz. 17:00