Politechnika poległa w Jeleniej Górze - relacja z meczu KPR Jelenia Góra - AZS Politechnika Koszalińska

W piątek 20. kolejkę spotkań zainaugurowały piłkarki ręczne z PGNiG Superligi. W Jeleniej Górze miejscowy KPR niespodziewanie pokonał Politechnikę Koszalińską.

Sławomir Bromboszcz

Początek starcia pokazał, że niezbyt licznie zgromadzonych w hali przy ul. Złotniczej kibiców czeka zacięte i wyrównane widowisko. Wynik meczu otworzyła skrzydłowa Politechniki Monika Odrowska i choć gospodynie po chwili odpowiedziały celnymi rzutami Marioli Wiertelak i Joanny Załogi, to koszalińskie szczypiornistki w 12. minucie powiększyły swe prowadzenie do dwóch bramek za sprawą Moniki Koprowskiej (5:3).

Podopieczne Małgorzata Jędrzejczak wkrótce odrobiły straty, w 16. minucie wygrywając nawet 8:7. Do końca pierwszej połowy trwało jednak wzajemne mierzenie i ocenianie sił, żaden z zespołów nie potrafił też utrzymać mozolnie wypracowanej przewagi. W 19. minucie KPR wyszedł na prowadzenie 10:8, by już dwóch kolejnych minutach przegrywać 10:11. Pierwsza połowa zakończyła się więc w pełni zasłużonym remisem.

Przerwa w grze nie wpłynęła znacząco na postawę piłkarek obu ekip - po wznowieniu gry trwało dalsze mocowanie i przeciągnie przewagi na swą stronę. Losy rywalizacji formalnie rozstrzygnięte zostały między 35. a 40. minutą. Wykorzystujące wówczas kilka prostych błędów Akademiczek gospodynie wyszły na prowadzenie 24:20, którego nie oddały już do końcowego gwizdka.

Niewątpliwą bohaterką jeleniogórskiego zespołu została rozgrywająca kapitalne zawody Emilia Galińska. 20-letnia rozgrywająca ciągnęła grę KPR-u, w ostatnim kwadransie zdobywając aż pięć bramek, w tym pieczętujące zwycięstwo trafienia na 32:30. Koszalinianki mają jednak czego żałować - w 59. minucie po bramce Tatiany Bilenii zbliżyły się do rywalek na dystans jednej bramki, dogodnych okazji do wyrównania jednak nie wykorzystały.