Adamuszek pogrążył Gaz-System Pogoń, Stal wzięła rewanż na Chrobrym (wyniki)

Status quo w górnych rejonach tabeli po sobotnich spotkaniach 21. kolejki został zachowany. Wygrane odniosły ekipy Azotów, Tauron Stali i MMTS-u. Zagłębie wyprzedziło natomiast Piotrkowianina.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Starcie w Kwidzynie od pierwszych minut niosło ze sobą ogromną dawkę emocji. Na przeciw siebie stanęły dwa zespoły równorzędne, zarówno zawodnicy MMTS-u jak i Gaz-System Pogoni nie zamierzali schodzić z parkietu pokonani, stąd niezwykle wyrównane widowisko. Dość powiedzieć, że żaden z zespołów nie był w stanie wypracować swobodnej przewagi, prowadzenie zaś przechodziło z rąk do rąk. Na kilkanaście sekund przed końcową syreną do remisu doprowadzili goście i wydawało się, że mecz zakończy się remisem 29:29. W ostatniej akcji sprawy w swoje ręce wziął jednak Michał Adamuszek i atomowym rzutem z rejonów środka boiska zdobył dla kwidzynian zwycięską bramkę.

Rewanż za pucharową porażkę w Głogowie wzięli zawodnicy Tauron Stali Mielec, którzy w pełni zasłużenie pokonali miejscowego SPR Chrobrego. Gracze Krzysztofa Przybylskiego w ostatnich tygodniach znajdowali się w świetnej dyspozycji, nic więc dziwnego Czeczeńcy nieznacznie obawiali się pojedynku na Dolnym Śląsku. Zespół trenera Ryszarda Skutnika szybko jednak osiągnął kilkubramkowe prowadzenie, którego nie oddał do końcowego gwizdka. Wygrana Stali powinna być zdecydowanie wyższa - w 45. minucie mielczanie prowadzili nawet 25:18.

Zasłużone zwycięstwo odnotowali także gracze KS Azotów Puławy, którzy we własnych progach pokonali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Będący w ostatnich tygodniach w dołku formy puławianie musieli w sobotę wygrać, by przed ostatnią kolejką zachować 3. lokatę w tabeli. Zespół Marcina Kurowskiego od początku meczu nadawał jednak tempo zawodom, spokojnie kontrolując grę. Wypracowaną na początku meczu trzy/czterobramkową przewagę Azoty dowiozły do końcowego gwizdka, zwyciężając 28:24.

Porażkę Piotrkowianina wykorzystali szczypiorniści Zagłębia Lubin, którzy dzięki zwycięstwu nad Czuwajem Przemyśl wskoczyli na 8. miejsce w tabeli. Miedziowi bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie z Harcerzami, w 24. minucie prowadząc 16:9. Po zmianie stron ekipa z Dolnego Śląska utrzymywała wysoką przewagę aż do 55. minuty, kiedy za sprawą kapitalnego zrywu przemyślanie doszli rywali na jedną bramkę różnicy (30:31). W końcówce więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, dzięki czemu wykonali spory krok w kierunku fazy play-off. Bohaterem Miedziowych był Adam Malcher, który odbił około trzydziestu rzutów Harcerzy. W ekipie Czuwaju zawiódł natomiast Paweł Stołowski - 5 bramek na 17 rzutów.

MMTS Kwidzyn - Gaz-System Pogoń Szczecin 30:29 (15:14)
Najwięcej bramek: dla MMTS - Maciej Mroczkowski 7, Mateusz Seroka 6, Adrian Nogowski 5; dla Pogoni - Bartosz Konitz 6, Nenad Markovic 5, Jacek Wardziński 4, Wojciech Zydroń 4.

SPR Chrobry Głogów - Tauron Stal Mielec 30:32 (12:16)
Najwięcej bramek: dla Chrobrego - Marek Świtała, Mariusz Gujski - po 6, Michał Bednarek 5; dla Tauron Stali - Damian Kostrzewa 11, Rafał Gliński 6.

Zagłębie Lubin - Czuwaj Przemyśl 36:32 (18:12)
Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Michał Stankiewicz 7, Wojciech Gumiński 6, Dawid Przysiek 4; dla Czuwaj - Mateusz Kroczek 7, Bogdan Oliferczuk 6, Paweł Stołowski 5.

KS Azoty Puławy - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 28:24 (14:10) Najwięcej bramek: dla Azotów - Piotr Masłowski, Przemysław Krajewski, Rafał Przybylski - po 5; dla Piotrkowianina - Wojciech Trojanowski, Szymon Woynowski - po 7, Witalij Titow 4.

PGNiG Superliga: Grupa Select