Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Zawodniczki KSS-u Kielce apelują o wsparcie dla klubu

W mediach coraz częściej pojawiają się informacje o poważnych kłopotach finansowych, z którymi borykają się władze KSS-u Kielce. Juniorki tego klubu postanowiły zaapelować o wsparcie dla klubu.

Łukasz Wojtczak
Łukasz Wojtczak

Poniżej apel młodych zawodniczek KSS-u Kielce (pisownia oryginalna):

Szanowni Państwo

W związku z informacjami, które wypływają do mediów odnośnie funkcjonowania klubu KSS Kielce, my, jako młodsze zawodniczki chciałybyśmy też przedstawić swoje stanowisko w tej sprawie.

Niestety z powodu problemów finansowych naszego klubu istnieje prawdopodobieństwo, że nie dotrwa on do końca sezonu 2012/2013, a pan prezes Marek Rolak, ogłosi upadłość KSS-u.

My jako zawodniczki nie wyobrażamy sobie, że po wspólnie spędzonych 10 czy też 12 latach trenowania i grania w jednym klubie, tak po prostu miałybyśmy jako drużyna rozstać się i zburzyć wizerunek klubu, na który pracowałyśmy przez wiele lat. Mamy ogromne osiągnięcia w całym kraju i jesteśmy widoczne na turniejach wysokiej rangi (np. mistrzostwa Polski), ale niestety nie przekłada się to na wkład finansowy osób z zewnątrz. W roku 2008 jako młodziczki zajęłyśmy 2 miejsce na Mistrzostwach Polski, w 2009 roku złoto na Olimpiadzie, następnie w 2011 roku złoto w Busku i w 2012 roku także złoto w Płocku. To tylko jedne z ważniejszych osiągnięć drużyn młodzieżowych, ponieważ mamy ich znacznie więcej na swoim koncie.

W naszym klubie jest wiele reprezentantek Polski i to dzięki temu klubowi i dzięki naszym Trenerom, udało nam się zajść tak daleko. KSS składa się głownie z wychowanek, a jak wiadomo, młodzież jest podstawą tworzenia silnej seniorskiej drużyny. Poza tym, że dobrze sprawdzamy się na boisku, to również poza nim tworzymy silny kolektyw. Zawarłyśmy między sobą wiele przyjaźni i każda z nas wie, że może liczyć na drugą w każdej sytuacji.

W KSS-ie znajdują się 3 grupy młodzieżowe, prowadzone przez Trenerkę Stanisławę Grzegolec oraz Trenerkę Marzenę Świtoń. Przychodzą do nich zawodniczki z całego województwa świętokrzyskiego, ponieważ wiedzą, że w Kielcach mogą się rozwinąć i mają szanse grać na wysokim poziomie. Młode zawodniczki są szkolone od podstawowych rzeczy jakimi są chwyty, podania czy też kozłowanie. Grają w różnego rodzaju turniejach, gdzie zajmują bardzo często najwyższe miejsce na podium. Jest również jedna grupa młodzieżowa, którą prowadzi bardzo dobrze znana w Całej Polsce Trenerka Monika Ciszek, która ukształtowała nas jako zawodniczki, ale również jako ludzi z silnym charakterem.

W klubie znalazło zatrudnienie wiele osób - od trenerów, masażysty, fizjoterapeuty po zasłużonego kierownika klubu Pana Marcina Janiszewskiego (szczęśliwego młodego tatę - niedawno urodził mu się syn Jakub), więc nie pozwólmy, żeby oni wszyscy stracili pracę na której im bardzo zależy!

Zarząd i władze klubu prosimy, aby nie likwidować ekstraklasy w Kielcach. Każdy młody zawodnik powinien mieć motywację i wiedzieć do czego dąży oraz mieć możliwość gry na najwyższym poziomie w swoim rodzimym klubie. Drużyna seniorska daje też pewnego rodzaju prestiż oraz świadczy o randze klubu. Klub to jedna wielka rodzina, która składa się z trenerów, działaczy, zawodniczek z drużyny seniorskiej oraz drużyn młodzieżowych, więc dlatego z głębi serca prosimy Państwa, aby nas Państwo wspomogli, jeśli nie finansowo to chociażby pomogli nam znaleźć sponsorów, przy których nasze problemy się skończą.

Z góry serdecznie dziękujemy. Upadłość klubu wiąże się z upadłością marzeń wielu zawodniczek…
Juniorki KSS-u Kielce bardzo dobrze radzą sobie w pierwszym zespole Juniorki KSS-u Kielce bardzo dobrze radzą sobie w pierwszym zespole
Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

KSS Kielce w obecnych rozgrywkach zajął siódme miejsce na koniec rundy zasadniczej. Pierwszym rywalem kielczanek w play-offach będzie mistrz Polski - Vistal Łączpol Gdynia. Podopieczne Pawła Tetelewskiego występowały też w rozgrywkach Challenge Cup, w których znalazły się w gronie ośmiu najlepszych zespołów.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6)
 • Szelest Zgłoś komentarz
  Płaczliwo-sentymentalny? Może niektórym ludziom otworzą się oczy ,że swoim działaniem powodują krzywdę innych. Tupanie nogami też nic nie dałoby , bo nie ma gdzie przenosić się . W
  Czytaj całość
  Kielcach jak już mają trochę lepszą piłkę ręczną kobiet to od razu rozwiązują sekcję tak było też w 2006 r. z Kolporter czy raczej Vive. Wszystko dla Orłów Wenty. Może zatem lepiej byłoby przenieść sekcję do innego miasta np. Busko-Zdrój , Pińczów ? A tak jeśli nic nie zmieni się - będzie wielka emigracja. W 2006 r. najwięcej na niej skorzystał zesół Klaudiusza Sevkovica
  • fankaa123 Zgłoś komentarz
   KSS rywalizuje w Superlidze niemal wyłącznie w oparciu o zawodniczki wywodzące się z Kielc. To wartość nieoceniona. Dobrze, że młode dziewczyny utożsamiają się z macierzystym klubem.
   Czytaj całość
   Szanuje ich troskę o klub, rozumiem obawy przed utratą miejsca, w którym osiągnęły tak wiele sukcesów, czują się bezpiecznie i mogą rozwijać nadal. Większość z nich znajdzie kluby w innych miastach. ALE CZY O TO CHODZI???
   • dan Zgłoś komentarz
    Pan Prezes R....próbuje już grać na litość i posyła za kasą juniorki a za chwilę dzieci.....wstyd!
    • eb Zgłoś komentarz
     Fakt,jakiś taki płaczliwo-sentymentalny ten apel.Twardym trzeba być,jak jesteście dobre to karierę wszędzie można kontynuować.Ale może ktoś się wzruszy tymi zawiązanymi przyjaźniami
     Czytaj całość
     i upadającymi marzeniami młodych panien?
     • Siatkarz Zgłoś komentarz
      A kogo to obchodzi. Jest kryzys. Nie takie firmy upadły.Patrz. Sośnica, Zgoda.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×