Kokpit Kibice

Przegląd młodych talentów - zapowiedź Turnieju Czterech Narodów

W weekend w Gdańsku rozegrany zostanie Turnieju Czterech Narodów. Wystąpią w nim drugie reprezentacje Polski, Danii, Niemiec i Norwegii. Rywalizacja w hali AWFiS zapowiada się pasjonująco.
Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

Wyniki spotkań Turnieju Czterech Narodów będzie można śledzić "na żywo" na łamach portalu SportoweFakty.pl RELACJE LIVE Z PIŁKI RĘCZNEJ - KLIKNIJ TUTAJ.

Szkoleniowiec polskiej drużyny narodowej Michael Biegler intensywnie poszukuje zawodników, którzy mogliby zastąpić "złote" pokolenie. Doświadczeni szczypiorniści powoli kończą przygodę z piłką ręczną na reprezentacyjnym poziomie, niestety wciąż nie widać pełnowartościowych następców. W perspektywie mistrzostw Europy 2016 konieczne jest zbudowanie drużyny, która będzie godnie reprezentować nasz kraj i nie przyniesie nam wstydu. To właśnie reprezentacja B powstała z myślą o poszukiwaniu zawodników mogących w przyszłości zaistnieć w pierwszej drużynie.

Prowadzący reprezentację B, Damian Wleklak i Marcin Pilch, wybrali 18-osobową kadrę na ten turniej. Wśród wyróżnionych zawodników znalazł się między innymi Michał Bartczak, który występował już w pierwszej drużynie narodowej na mistrzostwach świata w Hiszpanii. Swoją szansę dostał także Damian Kostrzewa, czołowy strzelec PGNiG Superligi. Na pewno warto także zwrócić uwagę na rozgrywających Pawła Niewrzawę, Macieja Pilitowskiego czy Rafała Przybylskiego. Poszukując następców "Szreka" obserwować będziemy m.in. Marka Daćko.

W kadrach innych drużyn również zobaczymy młodych, perspektywicznych zawodników, którzy jeszcze nie są w stanie wywalczyć sobie miejsca w pierwszym zespole. Reprezentacje Danii czy Niemiec słyną z utalentowanej młodzieży, zawodnicy którzy przyjadą do Polski posiadają naprawdę wysokie umiejętności. W kadrach nie zabraknie również bardziej doświadczonych szczypiornistów, którzy podobnie jak młodsi koledzy, nie rezygnują prób przekonania do siebie selekcjonerów. Jednym z takich graczy jest Marcus Cleverly, którzy na parkietach szwedzkiej Eliteserien udowadnia, że jest zawodnikiem światowej klasy.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Kibice w Gdańsku będą mogli zobaczyć w akcji także Patricka Eilerta. To młody duński rozgrywający dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi. Leworęczny bombardier znalazł się na celownik Orlen Wisły Płock. Rezygnacja z funkcji szkoleniowca Duńczyka - Larsa Walthera może jednak nieco ostudzić zapędy tego gracza do przeprowadzi nad Wisłę. W szeregach pozostałych drużyn narodowych również zobaczymy wielu utalentowanych graczy, którzy będą mieli okazję pokazania się nie tylko selekcjonerom, ale także nowym klubowym pracodawcom.

Terminarz Turnieju Czterech Narodów (hala AWFiS):

05.04.2013, piątek:
godz. 17:00 - Niemcy B - Dania B
godz. 19:00 - Polska B - Norwegia B

06.04.2013, sobota:

godz. 15:00 - Norwegia B - Niemcy B
godz. 17:00 - Polska B - Dania B

07.04.2013, niedziela:
godz. 11:00 - Dania B - Norwegia B
godz. 13:00 - Polska B - Niemcy B

Wyniki spotkań Turnieju Czterech Narodów będzie można śledzić "na żywo" na łamach portalu SportoweFakty.pl RELACJE LIVE Z PIŁKI RĘCZNEJ - KLIKNIJ TUTAJ.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (12):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×