Turniej Czterech Narodów: Duńczycy znów odpalili w drugiej połowie - relacja z meczu Dania - Norwegia

Reprezentacja Danii B mimo że przegrywała już różnicą pięciu bramek, pokonała Norwegię B 26:20 i zapewniła sobie zwycięstwo w Turnieju Czterech Narodów, który odbywa się w Gdańsku.

Michał Gałęzewski

Po pierwszych dwóch meczach Turnieju Czterech Narodów, reprezentacje Danii i Norwegii były w kompletnie innej sytuacji. Gracze z Półwyspu Jutlandzkiego mieli za sobą dwa zwycięstwa, natomiast szczypiorniści z Kraju Fiordów przegrali zarówno z Polską, jak i z Niemcami. Tej różnicy nie było jednak widać na parkiecie i po dwunastu minutach i bramce Elvinda Tangena, to Norwegia prowadziła 7:2! Duża w tym zasługa bramkarza Torbjorna Bergerunda, który wcześniej nie zagrał ani przez chwilę w gdańskim turnieju, a tym razem bronił znakomicie.

Duńczycy jednak już we wcześniejszych meczach pokazali, że potrafią się zmobilizować mimo słabego początku spotkania. Tak było i tym razem. Sygnał do ataku dał Casper Mortensen, który w ciągu trzech minut trzykrotnie pokonał z kontry Marcusa Cleverlyego. Norwegowie jednak nie dali się przestraszyć i ponownie wyszli na wysokie prowadzenie. Rekordowe było po bramce Adriana Aalberga, który korzystając z opieszałości duńskiego ataku wyszedł z dynamiczną kontrą, co pozwoliło Norwegii wyjść na prowadzenie 12:6. Ostatnie minuty pierwszej części gry należały jednak do Duńczyków, którzy po bramce Mortensena oraz dwóch trafieniach Madsa Mensaha Larsena, zmniejszyli stratę do 9:12. - Nie mogliśmy odnaleźć naszego rytmu, więc nie była to po raz kolejny dobra pierwsza połowa w wykonaniu naszej reprezentacji - zauważył Patrick Eilert.

Od początku drugiej połowy, Duńczycy grali bardzo uważnie w obronie I po raz kolejny dobrze w ataku. Tam szczególnie aktywny był lewy rozgrywający klubu z Aalborga, Mads Mensah Larsen, który w ciągu kilkunastu minut zdobył sześć bramek. Duńczycy wyrównali już w 38. minucie, a czternaście minut później po bramce Rasmusa Nielsena, prowadzili 22:15, zdobywając osiem bramek z rzędu! Ostatecznie Dania wygrała z Norwegią 26:20, zwyciężając w Turnieju Czterech Narodów.

Dania B - Norwegia B 26:20 (9:12)

Dania: Cleverly, Petersen - M.M.Larsen 8, Mortensen 5, Nielsen 4, Mork 3, Bagersted 2 (2 min), M.B.Christensen 1, Birkfeldt 1, Jakobsen 1, A.Damgaard 1 (2 min), P.W.Larsen, Thomsen (4 min), Olsen (2 min), Eilert.

Norwegia: Bergerund, Nergaard - Sorheim 3, Tangen 3, Jakobsen 3 (2 min), Eriksen 2 (2 min), Lokkebo 2, Nilsen 1, Overby 1, Aga 1, Sundal 1, Aalberg 1, Stromberg 1, Paulsen 1, Hakaj (2 min).

Kary: Dania - 10 min, Norwegia - 6 min.

Rzuty karne: Dania - 2/3, Norwegia - 1/2.

Przebieg meczu:

I połowa: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 2:4, 2:5, 2:6, 2:7, 3:7, 4:7, 5:7, 5:8, 5:9, 5:10, 6:10, 6:11, 6:12, 7:12, 8:12, 9:12.

II połowa: 10:12, 10:13, 11:13, 11:14, 12:14, 13:14, 14:14, 14:15, 15:15, 16:15, 17:15, 18:15, 19:15, 20:15, 21:15, 22:15, 22:16, 23:16, 23:17, 24:17, 24:18, 25:18, 25:19, 26:19, 25:20, 26:20.