Wybrzeże trzyma dystans, Warmia wyrwała punkty Wolsztyniakowi (wyniki)

Wybrzeże Gdańsk nie zwalnia kroku i trzyma dystans do lidera tabeli I ligi gr. A. Ważne zwycięstwo odniosła ponadto drużyna Warmii Traveland Olsztyn, która wygrała w Wolsztynie.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

W sobotnie popołudnie na parkiety ligowe wybiegło zaledwie osiem zespołów uczestniczących w zmaganiach I ligi gr. A. Dystans dwóch punktów straty do lidera z Legionowa utrzymali gracze Wybrzeża Gdańsk, którzy w hicie 23. kolejki rozbili w wyjazdowym meczu Polski Cukier-Pomezanię Malbork aż 31:19 (13:9).

Bliscy zgarnięcia kompletu punktów po raz jedenasty w tym sezonie byli zaś szczypiorniści Wolsztyniaka Wolsztyn, którzy na własnym parkiecie gościli osłabioną siódemkę Warmii Traveland Olsztyn. Do przerwy wolsztynianie znajdowali się na pięciobramkowym prowadzeniu (14:9), po zmianie stron prowadzili w 45. minucie nawet 24:17. Ostatni kwadrans to jednak kapitalna gra przyjezdnych, którzy zdołali odwrócić losy meczu i zwyciężyć 30:29. Wygrana dała im awans na 3. miejsce w tabeli.

Z Wolsztyniakiem liczbą punktów zrównała się natomiast drużyna Wójcik Meble Elbląg. Podopieczni Grzegorza Czapli przed własną publicznością pokonali dość pewnie AZS UW Warszawa, prowadząc od pierwszej do ostatniej minuty. Po zasłużone zwycięstwo sięgnęli także gracze Realu Astromal Leszno, ogrywając w swych progach Kar-Do Spójnię Gdynia. Zwycięstwo pozwoliło im przeskoczyć gdynian w ligowej tabeli.

Wójcik Meble Elbląg - AZS UW Warszawa 25:22 (12:10) Wolsztyniak Wolsztyn - Warmia Traveland Olsztyn 29:30 (14:9) Real Astromal Leszno - Kar-Do Spójnia Gdynia 37:34 (17:15) Polski Cukier-Pomezania Malbork - Wybrzeże Gdańsk 19:31 (9:13) SMS ZPRP Gdańsk - GSPR Gorzów Wlkp. 10:0 KPR Legionowo - Vetrex Sokół Kościerzyna 30:22 (18:13) WKS Grunwald Poznań pauzuje