Wygrana piotrkowianek po słabej pierwszej połowie w meczu z Politechniką (relacja)

Szczypiornistki Miejskiego Klubu Sportowego Piotrcovia Piotrków Trybunalski po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentowały się przed własną publicznością w hali "Relax". Po zeszło tygodniowej wygranej ze stołecznym beniaminkiem kolejnym przeciwnikiem była koszalińska Politechnika. Do przerwy zdecydowanie lepszym zespołem były przyjezdne, które na przerwę schodziły z dwu bramkowym prowadzeniem (12:10). Jednak po przerwie na parkiecie zobaczyliśmy nie ten sam zespół Piotrcovii, który zdobył dwa razy więcej bramek niż akademiczki z Koszalina, w konsekwencji wygrywając spotkanie 28:21.

Daniel Koczwarski

Mecz z Politechniką był debiutem przed piotrkowską publicznością dla Janusza Szymczyka jako szkoleniowca Piotrcovii, choć kibice w Piotrkowie z pewnością dobrze go znają, wszak to on prowadził zespół Zgody Ruda Śląska w pamiętnym finale Pucharu Polski rozegranym 12 czerwca 2004 w hali "Relax", kiedy to na sekundy przed końcem dogrywki Zgoda zdobyła bramkę wygrywając 26:25.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała zdecydowanie pod dyktando przyjezdnych, które tylko raz zdołały dorównać gospodyniom (8:8). Bardzo dobra postawa bramkarki AZS-u Iwony Łącz oraz dobra gra całego zespołu przyniosły efekt w postaci prowadzenia do przerwy 12:10.
Zawodniczki Piotrcovii po przerwie wyszły jakby odmienione, nagle to co przez pierwsze 30 minut wydawało się niemożliwe zaczęło wychodzić, a akademiczki raz po raz popełniały kolejne błędy, które skutecznie po szybkich kontratakach wykorzystywała Agata Wypych i Kinga Polenz. Warto też zauważyć dobrą grę w całym spotkaniu niezbyt doświadczonej Agnieszki Podrygały. Kilka bardzo dobrych interwencji odnotowała także piotrkowska bramkarka Beata Kowalczyk. Wszystko to zaowocowało wygraną tej części spotkania 18:9 i całego spotkania 28:21.

Ponadto w czasie meczu Zarząd klubu MKS Piotrcovia podał oficjalnie, że konto klubowej kasy wzbogaciło się o kwotę 30219,22 zł z tytułu przekazanego przez kibiców i sympatyków klubu 1% podatku dochodowego. Kwota ta ma być wykorzystana na szkolenie dzieci i młodzieży (6 zespołów od ligi dzieci po juniorki starsze).

Piotrcovia Piotrków Tryb. - Politechnika Koszalin 28:21 (10:12)

Piotrcovia: Kowalczyk - Polenz 5/1, Wypych 5, Kornacka 5/1, Podrygała 4,
Barylska 3, Dominiak 2, Chudzik 2, Strzałkowska 1, Szczecina 1/1, Owczarek, Szafnicka, Mijas;
Trener: Janusz Szymczyk
Kary: 6 minut

Politechnika: Łącz, Kwiecień, Morawiec - Dworaczyk 4, Kobyłecka 4, Skipor 4, Zienkiewicz-Janikowska 3/2, Zaniewska 2, Szostakowska 1, Jarzyna 1, Chmiel 1, Leśkiewicz 1, Borowska, Cieśla;
Trener: Waldemar Szafulski
Kary: 10 minut

Widzów ok. 400 (w tym 1 fan z Koszalina).

Przebieg gry
I Połowa: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 4:6, 4:7, 5:7, 5:8, 6:8, 7:8, 8:8, 8:9, 8:10, 9:10, 9:11, 9:12, 10:12.
II Połowa: 11:12, 12:12, 13:12, 13:13, 14:13, 15:13, 16:13, 16:14, 17:14, 17:15, 18:15, 19:15, 20:15, 20:16, 21:16, 21:17, 22:17, 23:17, 23:18, 23:19, 24:19, 25:19, 26:19, 26:20, 27:21, 28:21.