Puchar EHF: Team Tvis Holstebro w Final Four!

W ostatnim spotkaniu rewanżowym 1/4 finału gracze z Holstebro pokonali 27:26 KIF Kolding i uzupełnili stawkę uczestników turnieju finałowego, dołączając do ekip z Nantes, Goeppingen i Mannheim.
Wiktor Gumiński

Awans pogromców Orlen Wisły Płock do Final Four należy uznać za sporego kalibru niespodziankę. Jest ona tym większa, że po 30 minutach dzisiejszej rywalizacji nic nie wskazywało na to, aby mający w swoim składzie kilka gwiazd KIF Kolding wypuścił awans ze swoich rąk. Kim Andersson i spółka do przerwy prowadzili bowiem 15:11. Awans przegrali zaledwie o jedno trafienie, ponieważ remis 26:26 dawałby im przepustkę do dalszej gry, dzięki większej ilości bramek rzuconych na wyjeździe (w pierwszym meczu było 24:24).

Jednym z głównych aktorów tego pojedynku był lewy rozgrywający gospodarzy Michael Nielsen, autor 7 bramek. Poza tym, że został najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem spotkania, pod koniec zawodów zarobił także bezpośrednią czerwoną kartkę. Goście również bardzo mocno dali się rywalowi we znaki na lewym rozegraniu, gdzie wyróżniał się Lasse Boesen (6 goli). Tyle samo razy do siatki przeciwnika trafił kreator gry zespołu z Kolding Szwed Lukas Karlsson. Finałowy turniej Pucharu EHF zostanie rozegrany w dniach 18-19 maja w Nantes.

Team Tvis Holstebro – KIF Kolding 27:26
Najwięcej bramek: dla Team Tvis Holstebro: Michael Nielsen 7, Mads Christiansen 4; dla KIF Kolding: Lasse Boesen, Tobias Karlsson - po 6, Kasper Irming Andersen 4.