KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

KPR Jelenia Góra z nowym zarządem i nowymi zawodniczkami

Pięć szczypiornistek zasili szeregi piątego zespołu kobiecej PGNiG Superligi, KPR-u Jelenia Góra. Ekipa z Karkonoszy podobnie jak w latach poprzednich postawiła na młode szczypiornistki.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
W obliczu odejścia z klubu Olgi Figiel (przenosi się do Olimpii-Beskid Nowy Sącz), Kornelii Karwackiej (transfer do Chorzowa) oraz Martyny Rupp (wyjeżdża do Niemiec), a także pełniących dotąd rolę liderek Joanny Załogi i Emilii Galińskiej, zespół z Dolnego Śląska zmuszony był uzupełnić swą kadrę przynajmniej kilkoma zawodniczkami. Na przeszkodzie w zakontraktowaniu doświadczonych piłkarek stanął jednak stan klubowej kasy.

Kłopoty finansowe zmuszają nas do takich ruchów i szukania zawodniczek, którym co tu dużo ukrywać, nie trzeba wyjątkowo dużo płacić, a które jednocześnie mają chęć grania i rozwijania się - powiedziała opiekunka KPR-u, Małgorzata Jędrzejczak. W związku z tym, jej zespół przed sezonem 2013/14 zasilą młode szczypiornistki: Dominika Grobelska (lewe skrzydło), Katarzyna Demiańczuk (bramkarka), Aleksandra Tomczyk (rozgrywająca), Elżbieta Wesołowska (obrotowa) i Natalia Winiarska (rozgrywająca).

- Grobelska to wychowanka SMS-u Gliwice, która przez rok nie grała po operacji barku. Z SMS-u ponadto jest Tomczyk, natomiast z wypożyczenia z Niemiec wraca Demiańczuk. Elżbieta Wesołowska to zawodniczka Zagłębia Lubin, ostatnio grająca w Kępnie i trafi do nas na wypożyczenie. Winiarska natomiast wraca po kontuzji, a poprzednio grała w Samborze - wylicza trener Jędrzejczak.

Oprócz wspomnianej piątki do zespołu dołączą dwie utalentowane juniorki - Aleksandra Oreszczuk oraz Anna Herbut. Obie znalazły się w kadrze na mistrzostwa Europy kobiet do lat 17, które w sierpniu odbędą się w Gdańsku i Gdyni.

W jeleniogórskiej drużynie do zmian doszło także w Zarządzie klubu, na czele którego przez trzy następne lata stać będzie Magdalena Bułgajewska. Kadencja dotychczasowego prezesa Andrzeja Buklarewicza dobiegła końca z początkiem czerwca. Wiceprezesami klubu zostali Jan Wołkowiecki oraz Krzysztof Majka.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×