Memoriał Klempela: Po pierwszym dniu górą drużyny z zagranicy

W czwartek rozegrano pierwszych dwanaście spotkań X Międzynarodowego Memoriału Jerzego Klempela Piłki Ręcznej Mężczyzn Drużyn Klubowych. Komplet zwycięstw zanotowały dwie drużyny z zagranicy.

Michał Gałęzewski

Grupa A:

W pierwszym spotkaniu białoruskie SKA Mińsk przegrało z ZTR-eM Zaporoże 18:23, a po osiem bramek dla swoich drużyn zdobyli Anton Moroko z Zaporoża oraz Wiktor Zajcow z Mińska.

SKA Mińsk - ZTR Zaporoże - 18:23 (8:12)

Pierwszym polskim zespołem, który zagrał w dzierżoniowskim memoriale było Wybrzeże Gdańsk. Czerwono-biało-niebiescy zmierzyli się z HC Gomel z Białorusi i zremisowali 13:13. Od początku spotkania przeważali czerwono-biało-niebiescy, którzy po bramce Łukasza Rogulskiego w dziewiątej minucie prowadzili 6:3. Z biegiem czasu Białorusini się rozkręcali i po trafieniu Pawło Parchomienko na minutę przed przerwą wyrównali wynik spotkania.

Trwającą 20 minut pierwszą połowę wygrali jednak ostatecznie gdańszczanie, którzy przeważali do 31 minuty. Później świetnie w bramce spisywał się Marcin Głębocki, który obronił trzy rzuty karne. Na minutę przed końcem po trafieniu Adriana Kondratiuka gdańszczanie prowadzili 13:12, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Wybrzeże Gdańsk - HC Gomel 13:13 (9:8)

Skład Wybrzeża: Sokołowski, Głębocki, Chmieliński - Rogulski 5, Abram 2, Kondratiuk 2, Nidzgorski 1, Strzebiecki 1, Helman 1, Nilsson 1 oraz Piwowarczyk, Papaj, Prymlewicz, Mogielnicki, Rakowski, Żak.

W ostatnim porannym meczu grupy A, rosyjska Zarija Astrachań wygrała z drużyną z Puław 21:20. Jeszcze w 23 minucie to polski zespół prowadził różnicą czterech bramek, jednak końcówka spotkania wyraźnie należała do Rosjan, którzy po bramce Siergieja Predybajłowa wygrali różnicą jednej bramki.

Zarija Astrachań - KS Azoty Puławy 21:20 (9:10)

Skład Azotów: Stęczniewski, Grzybowski - Sobol 5, Krajewski 4, Babicz 3, Łyżwa 2 (2 min), Tarabochia 2 (2 min), Łyżwa 1, Szyba 1, Przybylski 1, Jankowski 1 oraz Śliwa, Barzenkow, Skrabania, Ćwikliński, Kowalik.

Po trzech godzinach przerwy szczypiorniści z grupy A wznowili swoje mecze. W pierwszym spotkaniu SKA Mińsk pewnie pokonał HC Gomel 22:13.

HC Gomel - SKA Mińsk 13:22 (4:9)

W kolejnym spotkaniu zespołów spoza Polski, Rosjanie z Astrachania nie dali szans ZTR-owi Zaporoże, wygrywając z nim 20:12.

ZTR Zaporoże - Zarija Astrachań 12:20 (6:11)

Na koniec zmagań w grupie A rozgerano pojedynek gdańsko - puławski. Jeszcze w pierwszej połowie spotkanie było bardzo wyrównane, a po szesnastu minutach, gdy bramkę zdobył Łukasz Rogulski górą byli zawodnicy z Gdańska. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie jednobramkowym zwycięstwem puławian.

Druga część spotkania to już dominacja drużyny z Puław, która po wejściu na parkiet rzuciła sześć bramek z rzędu, a następnie miała jeszcze dwie czterobramkowe serie. Ostatecznie zespół z województwa lubelskiego wygrał 27:15.

Wybrzeże Gdańsk - KS Azoty Puławy 15:27 (9:10)

Wybrzeże: Głębocki, Sokołowski, Chmieliński - Mogielnicki 3, Strzebiecki 3, Rogulski 3 (2 min), Kondratiuk 3 (2 min), Papaj 1, Abram 1, Nilsson 1 oraz Piwowarczyk, Helman, Rakowski, Nidzgorski, Żak.

KS Azoty: Stęczniewski, Grzybowski 1 - Sobol 6, Babicz 4, Łyżwa 3, Szyba 3, Kus 2, Skrabania 2, Tarabochia 2, Przybylski 2, Jankowski 1 oraz Śliwa, Krajewski, Tylutki, Ćwikliński.