Europa: Mistrz świata blisko KIF Kolding, Metalurg wygrywa turniej w Strudze

Hiszpański skrzydłowy, Albert Rocas jedną nogą jest zawodnikiem KIF Kolding - informują duńskie media. Skandynawski zespół jest jednym z rywali Vive Targów Kielce w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Paweł Nowakowski

Albert Rocas krok od KIF Kolding

O odejściu z ekipy mistrza Hiszpanii 31-letniego prawoskrzydłowego, który na początku roku wywalczył z kadrą prowadzoną przez Valero Riverę mistrzostwo świata, mówiło się od dłuższego czasu. Alberto Rocasa wiążę z FC Barceloną jeszcze roczny kontrakt, lecz nie jest on zadowolony z liczby minut, jakie spędza na parkiecie (jest jedynie zmiennikiem Victora Tomasa) - szczypiornista rozważał nawet przedwczesne zakończenie kariery.

Chrapkę na zakontraktowanie hiszpańskiego skrzydłowego ma KIF Kolding. Klub w specjalnie wydanym oświadczeniu poinformował, że obie strony są bliskie zawarcia umowy na okres trzech lat. Rocas do Kolding ma zawitać w poniedziałek wieczorem. We wtorek rano (20 sierpnia) ma przejść testy medyczne i tego samego dnia o godzinie 13 zaplanowana jest konferencja prasowa, na której zostanie oficjalnie przedstawiony. Wicemistrzowie Danii są grupowym rywalem Vive Targów Kielce w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Duma Katalonii potwierdziła jednocześnie, że w miejsce Rocasa klub zakontraktuje nowego zawodnika. 22-letni wychowanek, David Balaguer nie gwarantuje bowiem odpowiedniej jakości.

HSV Hamburg wygrywa w próbie generalnej

21 sierpnia triumfatora LM czeka pierwsze starcie z Füchse Berlin - stawką jest awans do fazy grupowej tych rozgrywek. W ostatnim sparingu przed konfrontacją z Lisami HSV Hamburg podejmowało KIF Kolding. Po dziewięciu minutach rywalizacji Duńczycy prowadzili 9:6, lecz podopieczni Martina Schwalba szybko doprowadzili do remisu. Później trwała zażarta walka bramka za bramkę, w efekcie po pół godzinie gry na tablicy wyników był remis. W drugiej partii świetnie spisywał się Petar Djordjić i hamburczycy w 40. minucie wypracowali czterobramkową zaliczkę - 20:16.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas!

Dziesięć minut przed końcową syreną wydawało się, że HSV kontrolowało losy meczu (24:21), lecz wówczas cztery bramki z rzędu rzucili przyjezdni, u których pierwszoplanową postacią był Bo Spellerberg. Punktem zwrotnym okazała się świetna gra w finalnych fragmentach Stefan Schroedera. Jego dwa trafienia zadecydowały o skromnej wygranej hamburczyków. Całą drugą połowę między słupkami HSV spędził były gracz Vive, Marcus Cleverly.

HSV Hamburg - KIF Kolding 27:26 (13:13)

HSV Hamburg: Bitter (7 obron), Cleverly (7 obron) - Djordjić 7, Schroder 4, Pfahl 4, Mahe 3, Canellas 2, Duvnjak 2, Hens 2, Flohr 1, Jansen 1, Marković 1, Lindberg, Toft Hansen, Dominiković.

KIF Kolding: Hvidt - Spellerberg 7, Laen 5, Hundstrup 5, Karlosson 3, Andersson 3, Irming 3, Boesen, Jorgensen, Pedersen, Theilgaard, Ravn, Jensen, Viudes.

Skromną wygraną nad innym duńskim zespołem odniósł drugi z oponentów Vive w Champions League, THW Kiel. Mistrzowie Niemiec 16 sierpnia w Sparkassen Arena mierzyli się z AaB Aalborg Handbold, a spotkanie rozegrano 2x25 minut. Najskuteczniejszym graczem Zebr był Tunezyjczyk Wael Jallouz, zdobywca 5 trafień.

Po pojedynku mistrzów Niemiec i Danii miało miejsce oficjalne pożegnanie szwedzkiego obrotowego, Marcusa Ahlma. W meczu wystąpili m.in. Magnus Wislander, Stefan Lovgren czy Demetrio Lozano. - Będziemy tęsknić - mówił opiekun THW, Alfred Gislason. Numer 13 z jakim grał Ahlm został zastrzeżony.

THW Kiel - AaB Aalborg Handbold 28:26 (16:13)

THW Kiel: Sjöstrand (6 obron), Palicka (7 obron), Krieter - Jallouz 5, Jicha 4 (1k), Vujin 4 (1k), Toft Hansen 3, Sigurdsson 2, Sprenger 2, Zeitz 2, Wiencek 2, Ekberg 1, Lauge Schmidt 1, Klein 1.

Metalurg Skopje w dobrej formie przed walką o LM

W dniach 14-17 sierpnia w macedońskiej Strudze rozegrana została 41. edycja turnieju piłki ręcznej Struga Handball Cup. W tym roku wystąpiły następujące zespoły: Struga, Metalurg SkopjeVardar Skopje (wszystkie Macedonia), Versailles, US Ivry (oba Francja), HCM Constanta (Rumunia) i Meshkov Brest (Białoruś).

Komplet zwycięstw odnieśli podopieczni Lino Cervara - w wielkim finale ćwierćfinaliści minionej edycji Champions League okazali się lepsi od byłej drużyny Luca Abalo, US Ivry. Metalurg na przełomie sierpnia i września czeka dwumecz z węgierskim Pick Szeged o awans do fazy grupowej LM. Na najniższym stopniu podium uplasował się mistrz Macedonii, Vardar Skopje.