Biało-czerwone poza ósemką - relacja z meczu Polska - Hiszpania

Reprezentacja Polski przegrała w Gdyni z Hiszpanią 25:30 i zagra o miejsca 9-16 mistrzostw Europy juniorek. O końcowym rezultacie zdecydował bardzo słaby w wykonaniu Polek początek spotkania.

Maciej Firlej

Wynik spotkania otworzyły zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego, jednak chwilę później odpowiedziała Aleksandra Kwiecińska. Remis utrzymywał się do stanu 3:3. Od tego momentu na boisku dominowały podopieczne Jenaro Felixa Baz'a.

Polki nie potrafiły skutecznie wykończyć akcji w ofensywie, świetnie funkcjonowała obrona Hiszpanek, które dzięki skutecznym kontrom systematycznie powiększały swoją przewagę. Niemoc Biało-czerwonych przerwała dopiero w 13. minucie Trawczyńska (3:8).

Pięciobramkowa różnica utrzymała się do końca pierwszej połowy. W polskim zespole wyróżniającą się zawodniczką była Aleksandra Zimny, która nie tylko zdobywała bramki, ale popisała się też kilkoma znakomitymi podaniami do koła.

W drugiej połowie Polki zdecydowanie poprawiły grę w defensywie, po raz kolejny świetne zawody rozgrywała bramkarka Karolina Sarnecka. Zawodniczka Kusego Kraków robiła co mogła między słupkami, zanotowała też kilka efektownych asyst, podając piłkę przez niemal całe boisko.

Dzięki temu podopieczne Harolda Tłuczykonta zmniejszyły straty, jednak Biało-czerwone raziły nieskutecznością w ataku. W 52. minucie czerwoną kartką z gradacji ukarana została Klaudia Dworczak.

Podopiecznym Haralda Tłuczykonta udało się zmniejszyć straty do trzech bramek, jednak strata z pierwszej połowy okazała się niestety nie do odrobienia. Ostatecznie Polska przegrała z Hiszpanią 25:30 i zagra o miejsca 9-16.

- Zadecydowały błędy popełnione na początku spotkania, ale mistrzostwa się jeszcze nie kończą. Musimy szybko się pozbierać, bo za dwa dni kolejny mecz przed nami - powiedziała po meczu Kamila Konofał.

Polska - Hiszpania 25:30 (14:19)

Polska: Sarnecka, Krupa - Dworczak 5, Mokrzka 5, Trawczyńska 5, Swierżewska 3, Herbut 2, Zimny 2, Kwiecińska 1, Tomaszewska 1, Urbaniak 1, Balsam, Jackiewicz, Konofał, Nocuń, Oreszczuk.

Hiszpania: Alamo Cruz, Marin Perez - Frances Aguado 9, Martinez Castellanos 8, Echeveirra Martinez 5, Descalzo Perez 3, Ausas Busquets 2, Puertas Belmonte 2, Montilla Blazquez 1, Aquirre Diaz, Calduch Salgado, Cortina Cueva, Rajos Santos, Ruiz Orts, Sanchez Bonilla, Zaldua Urresti.

W drugim meczu polskiej grupy A Portugalia pokonała Rumunię 25:21 (13:11) i zapewniła sobie awans do najlepszej ósemki imprezy. Oznacza to, że do walki o miejsca 9-16 Polki przystąpią z zerowym dorobkiem punktowym.

Wyniki wszystkich spotkań ME juniorek do lat 17 oraz aktualne tabele dostępne są na oficjalnej stronie turnieju (www.eurohandballpoland2013.pl).