WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Vive Targi Kielce ukarane za mecz z Górnikiem Zabrze

17,5 tys. zł kary musi zapłacić Vive Targi Kielce po meczu z Górnikiem Zabrze. Mistrzowie Polski złamali zapisy Regulaminu Rozgrywek ZPRP.
Kamil Kołsut
Kamil Kołsut

Podczas niedzielnego meczu na koszulkach Vive zabrakło loga sponsora głównego rozgrywek, firmy PGNiG. Nie pojawiło się ono także na ściankach reklamowych podczas wywiadów telewizyjnych, było za to eksponowane w wymaganym wymiarze na bandach reklamowych.

§ 13 u. 2

Do obowiązków gospodarza zawodów należy:
10) umieszczenie logo PGNiG Superligi oraz logo PGNiG na ściankach brandingowych do obsługi medialnej podczas meczów Superligi.


§ 16 u. 4

Na koszulkach meczowych, na ich przedniej części, w centralnym miejscu musi być umieszczone logo PGNiG o wielkości 12x6 cm.


§ 20 u. 12

Komisarz Ligi określa następujące kary za przewinienia klubów:
23) naruszenie obowiązków wynikających z § 16 ust. 4 – kara grzywny w wys. 10.000 zł;
24) naruszenie obowiązków wynikających z § 13 ust. 2 pkt 6 – 12 – kara grzywny w wysokości 7.500 zł.


Prezes Vive Targów Kielce Bertus Servaas negatywnie na temat nowego Regulaminu Rozgrywek wypowiadał się w rozmowie ze SportoweFakty.pl już na początku sierpnia, odnosząc się przede wszystkim do kwestii ekspozycji loga sponsora na bandach. - Nasza wartość reklamowa jest znacznie wyższa i osobiście nie zamierzam przyjmować takich warunków - mówił.

- Regulamin obowiązuje każdego - podkreśla Komisarz Ligi, Bogusław Trojan. Kielczanie od decyzji mogą się odwołać. W przypadku dalszych naruszeń mistrzów Polski czekają kolejne kary finansowe.

W Polsce zbyt często mówi się, że coś jest niemożliwe - rozmowa z Bertusem Servaasem, prezesem Vive Targów Kielce

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (50):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • wawiak 0
  Wydaje mi się, że nie zrozumiałeś o czym napisałem.
  Związek podpisał jakąś umowę. OK. Za określone czynności otrzymuje zapłatę, OK. I tu następuje pytanie : co mają z tego kluby ? Czy i kto refunduje koszty klubu związane z np. transmisjami ? Prąd, woda, ochrona itp. ? Kto opłaci koszty wykonania napisów itp. ?
  Zapytaj w klubie o te sprawy.
  Czy sądzisz, że gdyby Wisła lub VIVE chciało aby ich mecz w LM został pokazany w otwartym kanale to PGNiG lub Polsat im to sfinansuje ? Dla nich jest to tylko interes. Jeżeli na tym zarabiają to niech się z klubami podzielą. Dobro polskiej piłki to z ich strony hipokryzja.
  Za występy w LM kluby otrzymują zwrot kosztów, czyli można. A stąd wniosek, że w tej sytuacji pieniądze gdzieś ktoś wziął i ich jakoś nie widać.
  Osobiście gdyby np. Wisła-TV lub VIVE-TV transmitowało swoje mecze w internecie to chętniej bym wykupił od nich abonament niż z jakiegoś Polsatu.
  Pozdrawiam.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • dareCK 0
  Słusznie prawisz kolego po szalu. Być może na to właśnie Bertus chce zwrócić uwagę. Związek ma kasę, tylko na co ja przeznacza? 100 kzł. to kwota, jaką przeciętny kopacz w bardzo przeciętnej drużynie (np. Korona) zarabia w 2 miesiące. A w przypadku piłki ręcznej związek hojnie obdarował taką sumką Mistrza Polski i zdobywcę 3 miejsca w LM. Z pewnością takie "dotacje" od związku nie wpłyną na podniesienie poziomu ligi, czy stabilizacji finansowej klubów. Jak na razie to związek ma chyba większe kłopoty z pozyskaniem sponsorów, aniżeli Vive. Skoro Bertus (bądź co bądź biznesmen z krwi i kości) twierdzi, że okreslone miejsce na koszulce Vive jest warte więcej, niż oferuje związek, znaczy to tyle, że związek działa na szkodę klubu - a to już źle pachnie. Może w związku przydałby się menager z prawdziwego zdarzenia, który zadbałby o marketing, sponsorów, o kasę i ogólnie pojętą promocję dyscypliny. Jeżeli nie możemy sami wypracować odpowiednich mechanizmów, uczmy się od najlepszych - czyt. Niemców. Ciekawi mnie gdzie znajdą się sponsorzy w momencie kiedy najbardziej "eksportowa" drużyna naszej ligi przeniesie się np. do SEHA. Jaka będzie oglądalność i zainteresowanie w jednozespołowej wówczas PGNIG Superlidze? W sumie chyba nieważne, byleby dziadki przyspawane do swoich stołków miały dobre samopoczucie.
  kibiCK Reklama w takim miejscu na koszulkach Vive kosztuje znacznie więcej niż około sto tysięcy złotych, jakie otrzymaliśmy za zeszły sezon z ZPRP za zajęcie pierwszego miejsca i transmisje telewizyjne. Za wygranie mistrzostwa Polski oraz transmisje telewizyjne przez cały rok klub otrzymał ... 100 tys zł. Przecież to jest śmiech na sali! Wyobraźcie sobie więc jakie wsparcie od Związku dostają takie kluby jak Chrobry, Zagłębie, Puławy czy Legionowo. Przecież spora część z tych klubów bardzo rzadko gości na antenach Polsatu Sport. Zespoły te w dodatku nie zdobywają mistrzostwa Polski ani nawet medalu więc jaką kasę dostają za cały sezon? Pewnie im Związek wynegocjował od głównego sponsora ligi ze 20-30 tys zł za cały sezon. Tylko na co to wystarczy? Na waciki? Związek ma kasę a to, że kluby nie mają to co ich to interesuje? Szkoda, że nie wynegocjowali od sponsorów dla klubów 100 zł rocznie. Z takim gospodarzem ligi handball w Polsce nigdy się nie rozwinie na szeroką skalę. Nie ma się co oszukiwać, że jest inaczej.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Petrochemia 1
  Wasza logika - Związek wg. Was ma być bardziej profesjonalny, ma robić szkolenia, campy, profesjonalną ligę, wspomagać kluby, stronę internetową w raz ze statystykami itp. Ja się pytam skąd na to wszystko brać kasę? W tych samych postach twierdzicie, że związek chce tylko brać. To moje drugie pytanie skąd ma ten związek brać na wasze wszystkie zachcianki skoro z drugiej stronie nie chcecie dać jakiejś tam powierzchni reklamowej czy inne podobne narzekania.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (47)
Pokaż więcej komentarzy (50)
Pokaż więcej komentarzy (50)
Pokaż więcej komentarzy (50)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×