LM: Demolka w Sankt Petersburgu, MKB Veszprém rozbiło Rosjan, ukraiński debiutant zatrzymał Lwy!

Od mocnego uderzenia rozgrywki Ligi Mistrzów rozpoczęło MKB Veszprém, które rozbiło St. Petersburg 28:15. Wielką niespodziankę sprawił debiutujący w rozgrywkach Motor Zaporoże, remisując z RNL 31:31!

Paweł Nowakowski

Konfrontacja w nowej, mogącej pomieścić 7000 widzów hali w Sankt Petersburgu nie była porywającym widowiskiem. Przez pierwszy kwadrans gospodarze dotrzymywali kroku jednemu z  faworytów do triumfu w Lidze Mistrzów - 4:5, lecz spora w tym zasługa mistrzów Węgier, którzy mieli zatrważającą liczbę błędów technicznych i masę przestrzelonych klarownych sytuacji rzutowych, w których "prym" wiedli skrzydłowi: Petar Gulyas i Cristian Ugalde. Przyjezdni wybudzili się jednak z letargu i mimo słabej gry, skrupulatne powiększali przewagę, która po syrenie oznajmiającej koniec pierwszej partii wynosiła pięć bramek.

W czasie przerwy hiszpański trener MKB Veszprém, Carlos Ortega najwyraźniej nie przebierał w słowach, bowiem gra jego zespołu uległa diametralnej poprawie, zwłaszcza w defensywie (Madziarzy przez 15 minut stracili raptem 2 bramki). Grali kombinacyjnie w ofensywie i skrupulatnie punktowali rywala. Najjaśniejszą postacią w zespole przyjezdnych był Momir Ilić - po skutecznie egzekwowanym rzucie karnym przez serbskiego rozgrywającego, na tablicy wyników w 38. minucie było już 18:8 i jasne stało się, że jest już po meczu.

Ostatecznie po jednostronnym pojedynku, Madziarzy zgodnie z planem i bez jakichkolwiek problemów zainkasowali komplet punktów, triumfując 28:15.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Zgoła odmienny przebieg miało drugie czwartkowe starcie w grupie A, w którym Rhein-Neckar Löwen podejmowało HC Motor Zaporoże. Debiutujący w rozgrywkach
Champions League Ukraińcy napsuli trzeciej sile Bundesligi sporo krwi. Podopieczni Gudmundura Gudmundssona w pierwszej odsłonie spotkania mieli olbrzymie problemy ze sforsowaniem wysuniętej defensywy gości i byli mocno nieskuteczni. Ponadto świetnie między słupkami spisywał się Richard Stochl, który "trzymał" wynik przyjezdnym. Po pół godzinie gry Lwy z Mannheim prowadziły raptem 13:12.

Po zmianie stron wymiana ciosów trwała w najlepsze. W 38. minucie przy jednobramkowym prowadzeniu RNL dwuminutowe wykluczenie otrzymał Oleg Skopintsev - skorzystali na tym gospodarze, odskakując nieco ponad kwadrans przed końcem na różnicę trzech trafień - 25:22. Ich radość nie trwała jednak długo, bowiem gra Lwów w ataku pozycyjnym... "siadła", do czego przyczynili się świetnie broniący dostępu do własnej bramki Ukraińcy. W 50. minucie doprowadzili do remisu, a 180 sekund później za sprawą Sergiya Onufryienki wyszli na prowadzenie!

Mecz trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Półtorej minuty przed końcem na ławkę kar przy prowadzeniu RNL 31:30 powędrował Isaias Guardiola - chwilę później pięknym rzutem z II linii do remisu doprowadził Onyfrienko. Po nieudanej próbie gospodarzy ostatnie słowo mogło należeć do Ukraińców, lecz zabrakło im zimnej krwi. Motor zaliczył jednak debiut marzenie i na wyjeździe odebrał punkt czwartej drużynie Starego Kontynentu sezonu 2010/11, będąc krok od sensacji!