Zwycięska passa trwa - relacja z meczu Aussie Sylex Sambor Tczew - SMS ZPRP Płock

Aussie Sylex Sambor w 3. kolejce I ligi podejmował drużynę SMS-u Płock. Tczewianki odniosły kolejne zwycięstwo, wysoko pokonując rywalki 34:21 (17:14).

Adrian Kołodziejek

Wynik spotkania w 2. minucie otworzyła Magda Stanulewicz, a chwilę później do wyrównania doprowadziła Aleksandra Kwiecińska. Pierwsze minuty meczu to zacięta walka punkt za punkt ze wskazaniem na gospodynie. Samborzanki podobnie jak w poprzednich spotkaniach małymi krokami wskakiwały w odpowiednie tempo. Dopiero od 10. minuty po trafieniu Justyny Domnik tczewianki zaczęły wypracowywać sobie prowadzenie większe niż jednobramkowe, ale mimo to, od początku trzymały mecz pod kontrolą i nie dawały przejąć inicjatywy młodym zawodniczkom z Płocka. Najbardziej skuteczną piłkarką ręczną była Magda Krajewska, która skutecznie egzekwowała rzuty karne, a na skrzydle świetnie prezentowała się Magda Stanulewicz. Po wyrównanej walce pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:14.

Od początku drugiej połowy na trybunach zdecydowanie wzmógł się doping i gospodynie zaczęły wyrabiać sobie przewagę. Samborzanki zaczęły grać bardziej energicznie i zdecydowanie, ale popełniały też błędy, które przy spotkaniach z wyżej notowanymi rywalkami nie powinny się zdarzyć. Gdyby gospodynie wykorzystały wszystkie stuprocentowe sytuacje to wynik z pewnością mógł być o wiele wyższy. W tej części spotkania swoje armaty odpaliła Justyna Domnik, a przez cały mecz skuteczne i celne rzuty oddawała Justyna Belter. Wśród młodych zawodniczek SMS-u ciężar gry brały na siebie głównie Aleksandra Kwiecińska i Dagmara Nocuń, jednak nie wystarczyło to aby odnieść bardziej korzystny rezultat. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Sambora 34:21.