Gwardia zdobyła Głogów! Męczarnie Pogoni, KPR zwycięski

Gwardia Opole sprawiła sporą niespodziankę i pokonała na wyjeździe SPR Chrobrego Głogów. W dwóch pozostałych meczach 7. kolejki wygrane odniosły KPR Legionowo i Gaz-System Pogoń Szczecin.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Cztery tygodnie trwał zwycięski marsz szczypiornistów SPR Chrobrego Głogów. Po wyjazdowych tryumfach w Mielcu, Kwidzynie i Puławach oraz domowej wygranej nad beniaminkiem z Legionowa, podopieczni Krzysztofa Przybylskiego niespodziewanie ulegli na własnym parkiecie Gwardii Opole 26:27. Początek meczu należał jednak do głogowian, którzy już w 6, minucie wygrywali 5:2. I choć przed przerwą goście zdołali odrobić część strat, to tuż po wznowieniu gry Chrobry ponownie wygrywał różnicą trzech bramek (18:15). W końcówce zawodów Gwardziści rzucili się jednak do pogoni i po dramatycznym zakończeniu sięgnęli po drugie zwycięstwo w sezonie. opolanie dwa punkty zawdzięczają Remigiuszowi Lasoniowi, który w ostatnich sekundach wykorzystał rzut karny.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Emocji nie zabrakło także w dwóch pozostałych sobotnich meczach 7. kolejki Superligi. Faworyzowana Gaz-System Pogoń Szczecin bardzo męczyła się ze znajdującym się w ostatnim czasie w fatalnej dyspozycji Zagłębiem Lubin. Miedziowi postawili się jednak Gazownikom i dzięki dobrej grze Wojciecha Gumińskiego oraz Bartosza Dudka przegrywali do przerwy zaledwie 13:15. Gospodarze pomimo usilnych starań długo nie byli w stanie wypracować sobie wyraźnej przewagi, co udało się im dopiero w samej końcówce zawodów. W 54. minucie prowadzenie ekipy Rafała Białego sięgnęło czterech bramek (30:26), co zapewniło Pogoni piątą wygraną w rozgrywkach.

Kosztem Zagłębia ze strefy spadkowej wydostała się drużyna KPR-u Legionowo. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego w meczu o "cztery punkty" pokonali na własnym parkiecie zamykającego tabelę Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Goście z województwa łódzkiego dobrze rozpoczęli jednak pojedynek w Legionowie, do przerwy wygrywając różnicą dwóch bramek (14:12). Po zmianie stron losy rywalizacji odwrócili jednak gospodarze, w 40. minucie wychodząc na prowadzenie 21:18 i nie oddając go do końcowej syreny. KPR umiejętnie wykorzystywał częstą grę w przewadze, dzięki czemu trzytygodniową przerwę w rozgrywkach spędzi na pozycji barażowej.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 32:29 (15:13)
Najwięcej bramek: dla Pogoni - Wojciech Zydroń 8, Siergei Shilovich, Michal Bruna, Bartosz Konitz - po 6; dla Zagłębia - Wojciech Gumiński 9, Mikołaj Szymyślik 7.

KPR Legionowo - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 33:31 (12:14)
Najwięcej bramek: dla KPR - Paweł Albin 7, Witalij Titow, Kamil Ciok - po 6, Michał Prątnicki 5; dla Piotrkowianina - Wojciech Trojanowski 7, Marcin Tórz 6, Tomasz Mróz 5.

SPR Chrobry Głogów - Gwardia Opole 26:27 (13:12)
Najwięcej bramek: dla Chrobrego - Yury Gromyko 8, Anton Prakapenia 6; dla Gwardii - Remigiusz Lasoń 8, Wojciech Knop 6.

4. KPR Gwardia Opole 3 0 1 2 94:107 1

Czy zamykające tabelę Zagłębie i Piotrkowianin zakończą sezon na miejscach spadkowych?