Sensacja w Słupsku - relacja z meczu Słupia Słupsk - AZS UMCS Lublin

Słupia Słupsk, która dotychczas wygrała zaledwie jeden mecz pokonała czwarty w lidze AZS UMCS Lublin 25:21! Bohaterką spotkania była Agnieszka Łazańska, zdobywczyni jedenastu bramek.

Michał Gałęzewski

Przed spotkaniem zdecydowanym faworytem były Akademiczki z Lublina, które miały na swoim koncie pięć zwycięstw, remis i trzy porażki. Słupia z trzema punktami na koncie zajmowała przedostatnie miejsce w lidze, z pięcioma punktami straty do pozycji gwarantującej utrzymanie.

Pierwsze minuty spotkania nie zapowiadały niespodzianki, jaka miała miejsce w piątek. Po dwunastu minutach, gdy bramkę zdobyła najskuteczniejsza w AZS-ie UMCS Jagoda Lasek, zespół gości prowadził już 7:4. Później jednak, szczególnie dzięki skutecznej grze Agnieszki Łazańskiej, podopieczne Michała Zakrzewskiego konsekwentnie odrabiały stratę, aby w osiemnastej minucie doprowadzić do remisu 9:9. Później prowadziły już nawet 13:11, aby ostatecznie zejść na przerwę przy wyniku 14:14.

Początek drugiej połowy, to skuteczna gra słupszczanek. Wyszły one na trzybramkową przewagę. Grały dobrze w obronie, tracąc w tej części spotkania zaledwie siedem bramek. Ostatecznie po trafieniu Dominiki Wiśniewskiej mecz zakończył się wygraną Słupi 25:21.

Słupia Słupsk - AZS UMCS Lublin 25:21 (14:14)

Słupia: Borkowska, Biernaczyk - Łazańska 12, Firkowska 6, Lisiecka 3, Ilska 2, Wiśniewska 1, Budnicka 1 oraz Kowalczuk, Trawczyńska, Bogacka, Gajdzis, Kaczanowska.
Kary: 10 min.
Rzuty karne: 6/8.

AZS UMCS: Nóżka, Frodyma - Lasek 8, Zarzycka 7, Grodzicka 3, Wawrzonek 1, Matejuk 1, Kucharczyk 1 oraz Markowicz, Tkaczyk, Blaszka.
Kary: 2 min.