Kielczanie nie do ugryzienia - relacja z meczu Górnik Zabrze - Vive Targi Kielce

Zabrzanie rundę rewanżową PGNiG Superligi rozpoczęli niezbyt dobrze. Na swoim terenie Górnik zmierzył się z Vive Targami Kielce i przegrał 20:35.

Alicja Chrabańska

Można się było spodziewać, że po małym trzęsieniu ziemi po ostatnich niepowodzeniach, kielczanie będą chcieli za wszelką cenę udowodnić swoją klasę, ale także dominację na rodzimym podwórku. Udawało im się to od pierwszych minut, kiedy to po trafieniu Karola Bieleckiego prowadzili już 6:1. Zabrzanie obudzili się dopiero w ósmej minucie i odrobili trzy bramki straty do rywali (5:8). W ich szeregach istniał jednak głównie Mariusz Jurasik, podczas gdy jego kolegom trudno było odnaleźć odpowiedni rytm gry.

Pojedyncze indywidualne akcje to było za mało na mistrzów z Kielc, którzy po ponad kwadransie gry prowadzili już 12:6. Do końca pierwszej połowy gospodarze pokazali niewiele. I chociaż goście nie byli w niedzielę w optymalnej formie to bez problemu wygrywali po trzydziestu minutach 20:10.

Do drugiej połowy przyjezdni znów przystąpili z impetem. W bramce nieźle spisywał się Sławomir Szmal. Po dziesięciu minutach gry Vive Targi zwiększyło przewagę do dwunastu trafień. Następnie rzut karny Patryka Kuchczyńskiego zatrzymał niezawodny w tej działce w niedzielę Venio Losert.

Nic nie wskazywało na to, że zabrzanom chociażby uda się zmniejszyć rozmiary porażki, bo o wygranej nie mogło być nawet mowy. Bez większych problemów, ale także bez rewelacji, Vive Targi Kielce pokonały Górnika Zabrze 35:20.

Przed meczem oficjalnie karierę zakończył jeden z najbardziej znanych w Zabrzu szczypiornistów, Dariusz Mogielnicki. Ciężka kontuzja wyeliminowała go z gry, co stało się podstawą do zakończenia kariery zawodniczej.

Górnik Zabrze - Vive Targi Kielce 20:35 (10:20)