MŚ 2013 - Grupa C: Kolejna klęska Paragwaju

W pierwszym spotkaniu 2. kolejki grupy C reprezentacja Angoli pewnie pokonała Paragwaj. Zwycięstwo odniosły także Hiszpanki, które pokonały polskie szczypiornistki.

Sławomir Bromboszcz

Szczypiornistki Angoli, które będą wtorkowym rywalem biało-czerwonych, na serbskim mundialu spisują się znakomicie. Po zwycięstwie na inaugurację nad Argentyną tym razem zespół z Afryki nie dał szans Paragwajowi. W drużynie z Angoli niezwykle skuteczna była Natalia Bernardo, autorka dziewięciu bramek. Świetnie spisywały się golkiperki afrykańskiego zespołu, co przy rywalu tej klasy specjalnie dziwić nie może. Słabsze fizycznie Paragwajki nie mogły sobie poradzić z rosłymi rywalkami i doznały wysokiej porażki 12:37.

Hiszpańska lekcja skuteczności - relacja z meczu Hiszpania - Polska
W grupie C, oprócz Angoli, kompletem punktów może pochwalić się także Norwegia, która pewnie zmierza do 1/8 finału. W poniedziałek szczypiornistki ze Skandynawii pewnie pokonały Argentynę. Początek spotkania dość niespodziewanie należał do zawodniczek z Ameryki, które objęły prowadzenie 5:2. Jeśli Argentynki liczył na wywalczenie punktów w tym meczu szybko zostały pozbawione złudzeń. Norweżki po kiepskim początku z każdą akcją prezentowały się coraz lepiej i po 24 minutach gry prowadziły 9:6. Prawdziwy demontaż argentyńskiej drużyny nastąpił dopiero w drugiej połowie. Norweżki w tej części gry popisały się serią trzynastu bramek! Mistrzynie świata zwyciężyły 37:18.

Paragwaj - Angola 12:37 (7:18)
Najwięcej bramek: dla Paragwaju - Maria Gomez 6; dla Angoli - Natalia Bernardo 9, Liliana Paixao 6, Luisa Kiala 6,.

Hiszpania - Polska  26:20 (11:11)
Najwięcej bramek: dla Hiszpanii - Alexandrina Cabral 8, Begona Fernandez 5, Macarena Aguilar 4; dla Polski - Kinga Byzdra 4, Karolina Kudłacz 4, Iwona Niedźwiedź 4.

Argentyna - Norwegia 18:37 (9:15) Najwięcej bramek: dla Argentyny - Mendoza Luciana 4; dla Norwegii - Ida Alstad 6, Isabel Blanco 4 Linn Jorum Sulland 4, Kristin Riegelhuth-Koren 4, Nora Mork 4, Camilla Herrem 4, Solberg Sanna 4.

MŚ 2013: Grupa C