Osłabieni Nafciarze zdobyli Głogów - relacja z meczu SPR Chrobry Głogów - Orlen Wisła Płock

W rozegranym w poniedziałek spotkaniu kończącym 12. kolejkę PGNiG Superligi piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock pewnie pokonali na wyjeździe Chrobrego Głogów.

Sławomir Bromboszcz

Nafciarze do spotkania w Głogowie przystąpili bez siedmiu kontuzjowanych graczy. W starciu z Chrobrym z powodu problemów zdrowotnych nie zagrali Mariusz Jurkiewicz, Valentin Ghionea, Petar Nenadić, Marcin Lijewski, Kamil Syprzak, Paweł Paczkowski i Mateusz Piechowski.

Pomimo problemów kadrowych to Nafciarze w dalszym ciągu byli zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Podopieczni Krzysztofa Przybylskiego tylko przez pierwsze dziesięć minut toczyli z płocczanami wyrównaną walkę. Obraz gry odmieniło pojawienie się na placu gry Marcina Wicharego, który popisał się kilkoma udanymi interwencjami. Pozwoliło to Nafciarzom wypracować trzybramkowe prowadzenie 9:6. Widząc rozpędzający się płocki zespół o czas poprosił szkoleniowiec głogowian. Na nic to się jednak zdało, goście cały czas utrzymywali prowadzenie kontrolując sytuację na parkiecie. Nafciarze mogli rozstrzygnąć losy pojedynku jeszcze przed przerwą. Po skutecznie wykonanym rzucie karnym Wisła prowadziła 18:12. Dwuminutowym wykluczeniem ukarany został Janko Kević i gracze Chrobrego zdołali zniwelować część strat 15:18.

Wynik ten wciąż dawał nadzieję gospodarzom na korzystny rezultat. Po zmianie stron Nafciarze szybko wypracowali bezpieczną przewagę. W 35 minucie z linii siedmiu metrów nie pomylił się Vedran Zrnić i goście prowadzili już 22:16. To nieco podłamało głogowian, którzy nie potrafili już nawiązać wyrównanej walki z utytułowanym rywalem. Ataki Chrobrego udanie stopował Marcin Wichary, a w ataku prym wiodły nowe nabytki Wisły - Vedran Zrnić i Janko Kević. Skrzydłowy zapisał na swoim koncie osiem trafień, natomiast rozgrywający popisał się sześcioma celnymi rzutami. Spotkanie nie stało na wysokim poziomie, obie drużyny popełniały sporo błędów. Przy wysokim prowadzeniu Nafciarzy rozpoczęło się wsteczne odliczanie. Wicemistrzowie Polski zwyciężyli w Głogowie 32:24.

SPR Chrobry Głogów - Orlen Wisła Płock 24:32 (15:18)

Orlen Wisła: Sego, Wichary, Morawski - Nikcević 6, Wiśniewski 2, Milas 2, Kević 6, Eklemović 3, Kavas, Zrnić 8/5, Góralski, Toromanović 5, Kwiatkowski.

Chrobry: Stachera, Piskorski - Jankowski 2, Bednarek1, Witkowski, Płócienniczak 1, Świtała 2, Mochocki 5, Gromyko 4, Łucak 3, Płaczek 1, Biegaj, Kubała, Świątek, Gregor 2.