Damian Moszczyński znowu kontuzjowany

W miniony weekend zespół Alpla HC Hard podjął przed własną publicznością Junior Fasano. Było to spotkanie w ramach 1. rundy Pucharu Zdobywców Pucharów. Gospodarze odnieśli zwycięstwo w stosunku 34:26 (18:8). W szeregach miejscowych wystąpił Damian Wleklak.

Wojciech Święch
Wojciech Święch

Kibice drużyny Alpla HC Hard nie zobaczyli tym razem na parkiecie Damiana Moszczyńskiego. Austriacki klub ujawnił, iż nasz rodak doznał kontuzji. Sztab medyczny zespołu przeprowadził już artroskopię kolana szczypiornisty, aby ocenić jak poważny jest uraz.

Na szczęście dla Moszczyńskiego okazało się, że więzadła i chrząstka stawowa są w dobrym stanie. Doszło natomiast do uszkodzenia łątkotki. Przewiduje się, że polski zawodnik dojdzie do pełni sił do końca przyszłego tygodnia. Trzeba przypomnieć, iż nasz rodak skarżył się na kłopoty z kolanem już parę tygodni temu. Jeszcze niedawno wydawało się, iż wyleczył on uraz.

Oznacza to, że Moszczyński nie zagra w meczu rewanżowym przeciwko drużynie Junior Fasano. Alpla HC Hard zmierzy się z włoskim klubem 18 października.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×