Sparingowo: SPR Chrobry rozbił pierwszoligowca

Szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów wysoko pokonali pierwszoligowy ŚKPR Świdnica w środowym spotkaniu sparingowym. Podopieczni Krzysztofa Przybylskiego tryumfowali różnica dwudziestu bramek.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Głogowianie do pierwszego w 2014 roku sparingu przystąpili bez kilku zawodników. Kontuzje kolan leczą obaj podstawowi bramkarze drużyny z Dolnego Śląska - Rafał Stachera i Michał Świrkula, drobne problemy ze stawem skokowym stanęły zaś na przeszkodzie w występie Dominika Płócienniczaka, a na zgrupowaniach swoich reprezentacji przebywają aktualnie Jakub Łucak i Anton Prakapenia. Nawet dla tak osłabionego Chrobrego rywalizacja z pierwszoligowcem ze Świdnicy nie była trudnym zadaniem.

Zawodnicy Krzysztofa Przybylskiego jeszcze przed przerwą zdołali wypracować sobie bardzo solidną zaliczkę, aplikując rywalom aż 26 bramek. - W pierwszej połowie graliśmy solidnie, wyprowadzaliśmy dużo kontr i szybkich ataków. Taki był zamiar, żeby tę połowę zagrać na pełnych obrotach - mówił po spotkaniu trener Przybylski.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

W drugiej połowie głogowianie mocno spuścili z tonu i spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. - W przerwie powiedzieliśmy sobie, że w drugiej połowie chcemy przećwiczyć przede wszystkim atak pozycyjny. Sporo było rotacji, sporo zmian, dlatego rzuciliśmy tak mało bramek - dodawał Przybylski. Ostatecznie jego drużyna udanie otworzyła 2014, tryumfując 37:17.

Kolejnym sprawdzianem SPR Chrobrego będzie piątkowo-sobotni turniej w Zabrzu, gdzie oprócz gospodarzy zagrają ponadto Gwardia Opole oraz KS Azoty Puławy.

SPR Chrobry Głogów - ŚKPR Świdnica 37:17 (26:9)

Chrobry: Kapela, Piskorski - Świątek 6, Gujski 5, Mochocki 5, Kubała 4, Świtała 4, Jankowski 3, Bednarek 2, Płaczek 2, Biegaj 2, Gregor 2, Witkowski 1, Gromyko 1.

ŚKPR: Gątko, Bajkiewicz - Krzaczyński 3, S. Makowiejew 2, Misiejuk 2, Dębowczyk 2, W. Makowiejew 2, Berezak 2, Bieżyński 2, Piędziak 1, P. Rogaczewski 1, Chaber, Węcek, Rzepecki, Motylewski.