Hit dla Zagłębia, Vistal rozbity (wyniki)

W niedzielę szczypiornistki z PGNiG Superligi rozegrały dwa spotkania w ramach 16. kolejki. W szlagierowym pojedynku KGHM Metraco Zagłębie Lubin pokonało Vistal Gdynia.

Sławomir Bromboszcz

W najciekawszym spotkaniu 16. kolejki piłkarki ręczne Zagłębia Lubin pewnie pokonały przed własną publicznością Vistal Gdynia. Chyba nikt nie spodziewał się takiego scenariusza, zwłaszcza, że w minionej kolejce podopieczne Jensa Steffensena  zdeklasowały mistrzynie Polski z Lublina. W niedzielę popis gry dały jednak Miedziowe. Zespół Bożeny Karkut od pierwszych minut dyktował warunki i szybko wypracował pewne prowadzenie. Do szatni lubinianki zeszły prowadząc 13:5. W ciągu 30 minut gdynianki zdobyły tylko 5 bramek, podczas, gdy MKS-owi zaaplikowały aż 38 goli. Druga połowa była już tylko formalnością, Miedziowe zwyciężyły 25:18.

Z pewnego zwycięstwa cieszyły się także szczypiornistki AZS-u Koszalin, które w pokonanym polu pozostawiły Piotrcovię Piotrków Tryb. W tym przypadku wysoka wygrana gospodyń nie była zaskoczeniem. Akademiczki to zdecydowanie lepszy zespół, co widać było od pierwszych minut. Drużyna Reidara Moistada po 35 minutach gry prowadziła 18:11. Ambitnie grające piotrkowianki zdołały dojść rywalki na cztery bramki, jednak koszalinianki cały czas kontrolowały sytuację na parkiecie i pewnie pokonały Piotrcovię 29:22.

Energa AZS Koszalin - Piotrcovia Piotrków Tryb. 29:22 (16:10)
Najwięcej bramek: dla AZS - Aleksandra Kobyłecka 6, Tatiana Bilenia, Monika Odrowska i Sara Garovic po 4; dla Piotrcovii - Agata Wypych 7, Paulina Cieślak 5, Malwina Olek 4.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Vistal Gdynia 25:18 (13:5) Najwięcej bramek: dla KGHM Metraco - Karolina Semeniuk-Olchawa 7, Juliana Malta Varela 5; dla Vistalu - Iwona Niedźwiedź 6.