SPR Asseco BS Lublin pokonał Piotrcovię w spotkaniu na szczycie kobiecej ekstraklasy (relacja)

Spotkanie, które odbyło się w sobotę pomiędzy SPR-em Lublin a Piotrcovią miało na celu wyłonić lidera w kobiecej ekstraklasie, gdyż lubelska drużyna do tej pory z największą liczbą punktów stała na szczycie ligowej tabeli, natomiast Piotrcovia zajmowała drugie miejsce. Kolejne 2. punkty powędrowały na konto aktualnych mistrzyń Polski – SPR Asseco BS Lublin.

Kamila Ziobro

Wynik spotkania otworzyła w 1. minucie skrzydłowa Piotrcovii Kinga Polenz i wydawało się, że piotrkowianki w następnych minutach będą wyłącznie zdobywać bramki.
Wprawdzie w 5 minucie prowadziły 3:2, lecz zespół SPR-u nie pozwolił na większą stratę bramek, tak iż w 13 minucie po celnym trafieniu kołowej Ewy Damięckiej, która była najskuteczniejszą snajperką swojej drużyny, SPR prowadził już 8:5.
W kolejnych minutach meczu, lublinianki wyłącznie powiększały przewagę bramkową, na co Piotrcovia nie mogła znaleźć dobrego rozwiązania. W 17 minucie wynik przedstawiał się 11:5 dla SPR-u i do końca pierwszej połowy lublinianki zdążyły zdobyć jeszcze 6 punktów, tak iż oba zespoły zeszły z boiska z wynikiem 17:9 dla gospodarzy.

Wynik w drugiej połowie również otworzyła Kinga Polenz, która ostatecznie zdobywając 7 bramek, była najskuteczniejszą zawodniczką Piotrkovii. Zespół z Lublina w tej części meczu cały czas powiększał swoją przewagę, natomiast piotrkowianki grały bardzo chaotycznie, gubiąc piłki oddawały punkty rywalkom za darmo. W pełnej formie mogliśmy oglądać lubelską bramkarkę Magdalenę Chemicz, która mimo urazu, którego doznała podczas rozgrzewki, spisywała się bardzo dobrze bronią wiele sytuacji sam na sam.
Po raz pierwszy w barwach SPR-u zagrała nowa bramkarka, Litwinka Jurate Jankaitiene, która zastępuje kontuzjowaną Jolantę Pierzchałę. Jak twierdzi prezes Andrzej Wilczek, był to bardzo dobry wybór, gdyż Jurate dowiodła swojej wysokiej formy, broniąc rzut karny, wykonywany przez Kingę Polenz. W 45. minucie na tablicy widniał wynik 25:16 dla SPR-u, w 56. natomiast 29:22 i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 31:22, a ostatnia bramka padła po rzucie karnym wykonywanym przez Edytę Malczewską.

SPR Asseco BS Lublin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:22 (17:9)

SPR Asseco BS Lublin: Chemicz, Jankaitiene, Damięcka 9, E.Malczewska 1, D.Malczewska 3, Włodek 4, Rola 1, Mejerek 4, Marzec, Wolska, Duran 4, Repelewska 1, Rukaite 2, Puchacz 2.
Kary: 3x2 min.
Karne: 2/4.
Wyróżnienie: Ewa Damięcka.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Kowalczyk, Skura, Mijas, Dominiak 2, Chudzik, Kornacka 2, Polenz 8, Podrygała 3, Szafnicka 3, Strzałkowska, Szczecina 4, Owczarek.
Kary: 5x2 min.