W Pogoni i Vistalu pełna mobilizacja

Porażkę i wygraną mają na koncie siódemki ze Szczecina i Gdyni. Następne dwa spotkania zostaną rozegrane w Grodzie Gryfa. W obu zespołach panuje pełna mobilizacja.

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
Pierwsze dwa spotkania w Gdyni wzbudziły sporo emocji. Pierwsze z nich rozstrzygnęło się w końcowych minutach, drugie zaś dopiero po dogrywce. Co ciekawe, w tym drugim przypadku zdecydowały o tym niecelne rzuty karne zawodniczek, które w tym elemencie mylą się niezwykle rzadko. - Bardzo obawiałam się tego karnego i może dlatego nie udało mi się strzelić. Powinnam podejść do niego z większą pewnością siebie, a być może wtedy losy meczu zostałyby rozstrzygnięte znacznie szybciej - skomentowała na oficjalnej stronie SPR Pogoni Baltica Szczecin tamtą sytuację zdobywczyni łącznie aż 14 goli, Emilia Galińska. Kiedy zaś do końca zawodów pozostały sekundy, jej los podzieliła także Agata Cebula, co niejako przypieczętowało zarządzenie dodatkowego czasu gry.
Porażka gospodyń w piątek i zwycięstwo dzień później sprawiły z kolei, że w najbliższy weekend dwa spotkania zostaną rozegrane w Szczecinie. W zespole obecnego jeszcze trenera Jensa Steffensena nie ukrywają wciąż wysokich aspiracji. - My nie spodziewamy się niczego innego, jak dwóch zwycięstw. Raz już dałyśmy się ograć Pogoni i wystarczy. To był ostatni raz. Mam ogromną nadzieję, że ze Szczecina wrócimy z medalami na szyjach - dodała dość pewnie w rozmowie z Tomaszem Libertowskim rozgrywająca Vistalu.
Jak zakończą się mecze Pogoni z Vistalem? Jak zakończą się mecze Pogoni z Vistalem?
Mobilizacja panuje także wśród szczecinianek, dla których zdobycie medalu byłoby momentem historycznym. - Własny parkiet zobowiązuje do czegoś więcej. Wracamy na spotkania do Szczecina i mam nadzieję, że to my będziemy miały rywala w garści. Zmobilizujemy się na 150 proc., aby zwyciężyć i zakończyć korzystnie dla nas rywalizację już w niedzielę - przekonuje z kolei Małgorzata Stasiak.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Jak będzie w rzeczywistości? A może czeka nas powtórka z zeszłego sezonu, kiedy to własny teren o niczym nie decydował? Jedno jest pewne, rywalizacja o brąz ma swój odmienny koloryt.

Wynik obu spotkań o brązowy medal pomiędzy SPR-em Pogonią Baltica Szczecin i Vistalem Gdynia będzie można śledzić "na żywo" na łamach portalu SportoweFakty.pl RELACJE LIVE Z PIŁKI RĘCZNEJ - KLIKNIJ TUTAJ

Rywalizacja o brąz pomiędzy Pogonią a Vistalem zakończy się po...

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×