Gwardia żegna się z Superligą, baraże dla Piotrkowianina (wyniki)

W piątek zespoły walczące o utrzymanie w PGNiG Superlidze zakończyły rywalizację. Piotrkowianin Piotrków Trybunalski pokonał PE Gwardie Opole i zakończył rozgrywki na 10. miejscu.

Sławomir Bromboszcz

Spotkanie w Lubinie nie miało już żadnego znaczenia dla układu tabeli. Szczypiorniści KPR-u Legionowo od początku posiadali inicjatywę i wypracowali kilkubramkowe prowadzenie. Zespół Roberta Lisa prezentował się lepiej od Miedziowych i do szatni zszedł z zaliczką trzech trafień 19:16. Po zmianie stron zawodnicy beniaminka utrzymywali skromne prowadzenie. Zagłębie nie było w stanie zniwelować strat i doznało porażki 30:33.

Inaczej było w przypadku konfrontacji w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie stawką pojedynku było utrzymanie w PGNiG Superlidze. Piotrkowian od początku górował nad opolanami i szybko wypracował kilkubramkową zaliczkę. W 24 minucie było już 14:8. Wydawało się, że dobrze spisujący się podopieczni Rafała Kuptela pewnie zainkasują dwa punkty. W 57 minucie Piotrkowianin prowadził 30:26. Końcówka spotkania należała jednak do Gwardii, ambitnie walczący opolanie zdobyli trzy bramki i mieli jeszcze okazję na doprowadzenie do remisu, który dałby im utrzymanie. Nie udało im się jednak zdobyć tej jednej, jakże cennej bramki.

Zagłębie Lubin - KPR Legionowo 30:33 (16:19)
Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Michał Stankiewicz i Dariusz Rosiek po 7, Mikołaj Szymyślik 4; dla KPR - Radosław Dzieniszewski 8, Paweł Albin i Tomasz Pomiankiewicz po 5.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski  - PE Gwardia Opole 30:29 (17:12) Najwięcej bramek: dla Piotrkowianina - Paweł Stołowski i Piotr Swat po 6, Sebastian Rumniak i Adam Pacześny po 4, dla Gwardii - Wojciech Knop 8, Paweł Swat i Filip Scepanovic po 6.

PGNiG Superliga: Grupa Suzuki