Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Maciej Gębala coraz wyżej w hierarchii SC Magdeburg. "Polecam grę w Niemczech"

Przed ubiegłym sezonem Maciej oraz Tomasz Gębalowie podpisali kontrakty z klubem z Magdeburgu. Obaj mają za sobą bardzo dobry sezon, w którym grali regularnie w 3. Bundeslidze.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Tomasz Gębala był najskuteczniejszym zawodnikiem rezerw SC Magdeburg i zdobył 147 bramek w 3. Bundeslidze! Jego brat Maciej został przed sezonem wypożyczony do HC Aschersleben i zdobył dla niego 64 bramki w 19 spotkaniach. - Na początku sezonu zostałem wypożyczony do klubu HC Aschersleben, grającym w tej samej grupie 3. Bundesligi, co SC II Magdeburg po to bym mógł grać po 60 minut w meczu i tak rzeczywiście było. W zbliżającym się sezonie w Magdeburgu powstaje tzw. "Perspektiv team", w którym znalazło się siedmiu zawodników - po jednym na każdą pozycję - którzy mają grać w drugim zespole i być trzecią siódemką pierwszego zespołu. Wraz z bratem się w niej znaleźliśmy. Pozostałymi zawodnikami z rezerw będą juniorzy - powiedział Maciej Gębala w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.


Obrotowy, który jest wychowankiem Kar-Do Spójni Gdynia spędził pierwszy sezon poza granicami kraju. - Był on zarówno dla mnie, jak i dla brata dość dużym przeżyciem, zarówno pod względem sportowym, jak i życiowym. Poziom organizacji ligi oraz profesjonalizm treningu jest na pewno bardzo wysoki w Niemczech - przyznał Maciej Gębala. - W tym sezonie bardzo dużo się nauczyłem i gdyby ktoś mnie pytał czy warto wyjechać, z pewnością mówiłbym w samych superlatywach i polecał grę w Niemczech, a na pewno w SC Magdeburg - dodał.

W ostatnim czasie grać SC Magdeburg został powołany do kadry B prowadzonej przez Damiana Wleklaka i po zgrupowaniu zebrał pochwały. - Nie tylko ja byłem chwalony po tym turnieju, ale cała kadra. Tak młodym zespołem udało nam się wygrać dwa na trzy mecze z pierwszymi reprezentacjami innych krajów! Samo powołanie mnie na to zgrupowanie było bardzo dużym wyróżnieniem i cieszyłem się, że mogę zadebiutować w seniorskiej reprezentacji - powiedział szczypiornista.

Reprezentacja Niemiec nie zakwalifikowała się do trzeciej kolejnej imprezy międzynarodowej. Czy wobec tego w kraju naszych sąsiadów nie ma presji, aby stawiać na młodych Niemców? - Nie czuję tego. Na szczęście nasz trener, Bennet Wiegert patrzy na to w inny sposób. Akurat niedawno udało mi się wygrać rywalizację do Perspektiv Teamu z dwoma Niemcami, co utwierdziło mnie w tym przekonaniu - opisał kołowy. - Przede mną jeszcze dwa lata kontraktu w Magdeburgu i chcę ten czas wykorzystać, żeby nauczyć się jak najwięcej. Później zobaczymy, czy będę miał jakieś propozycje z Niemiec, czy z Polski - zakończył Maciej Gębala.

[b]Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas![/b]

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (3):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×