Bundesliga: HBW Balingen-Weilstetten zaskakuje, tym razem lepsze od HSV! Trwa zwycięski marsz Lwów

Po pięciu kolejkach Bundesligi szczypiorniści HSV Hamburg wciąż pozostają bez zwycięstwa! Triumfator LM z sezonu 2012/13 przegrał 21:22 z HBW Balingen-Weilstetten. Trwa z kolei zwycięski marsz RNL.

Paweł Nowakowski
Szczypiorniści Rhein-Neckar Löwen słabo rozpoczęli wyjazdową konfrontację z VfL Gummersbach. Szkoleniowiec ekipy z Mannhiem Nicolaj Jacobssen w ósmej minucie pojedynku był zmuszony poprosić o czas, kiedy jego podopieczni przegrywał z niżej notowanym rywalem 1:3. Przerwa na żądanie niewiele pomogła jednak wicemistrzom Niemiec. Dostępu do bramki bardzo dobrze strzegł Carsten Lichtlein, a w ofensywie prym wiódł duet Raul Santos - Andreas Schröder. Po trafieniu drugiego z ww. zawodników ćwierćfinalista minionej edycji LM w 21. minucie przegrywał już 9:14. Końcowe minuty pierwszej partii należały jednak do przyjezdnych, którzy w głównej mierze dzięki Niklasowi Landinowi do szatni schodzili jedynie ze stratą raptem jednego trafienia.
Po zmianie stron koncertowe zawody między słupkami rozgrywał Landin (w całym spotkaniu aż 20 skutecznych interwencji) oraz Andy Schmid (łącznie 11 bramek). Dzięki świetnej dyspozycji ww. zawodników Lwy w 50. minucie miały bezpieczną pięciobramkową zaliczkę, a 180 sekund później za sprawą Patricka Groetzkiego zespół z Mannheim wysforował się na okazałe prowadzenie w postaci sześciu trafień, by ostatecznie triumfować 32:27, odnosząc piąte z rzędu zwycięstwo w Bundeslidze. Lwy jako jedyne mają na swoim koncie komplet wygranych i są samodzielnym liderem rozgrywek. Oprócz RNL statusem niepokonanej drużyny może poszczycić się jedynie Frisch Auf! Göppingen.

Najgorszy start w historii występów w elicie notuje HSV Hamburg. Mistrz Niemiec z sezonu 2010/11 oraz triumfator najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek Starego Kontynentu (sezon 2012/13) wciąż czeka na premierowe zwycięstwo w Bundeslidze! Gracze Christiana Gaudina nie sprostali HBW Balingen-Weilstetten, które 3 września także 22:21 pokonało obrońcę trofeum, THW Kiel. Ekipa z Balingen-Weilstetten dzięki wygranej okupuje najniższy stopień podium - w pięciu dotychczasowych meczach zgromadzając siedem "oczek".

Mecz układał się po muśli HBW Balingen-Weilstetten, które po dwudziestu jeden minutach rywalizacji prowadziło z HSV 9:5 za sprawą Alexandrosa Vasilikisa. Finalne fragmenty pierwszej partii były jednak pod dyktando HSV, a wyrównujące trafienie równo z syreną oznajmiącą koniec premierowej odsłony zdobył Matthias Flohr.

Gospodarze w drugiej połowie poszli za ciosem i na dwadzieścia minut przed końcową syreną mieli trzy bramki przewagi (17:14). Hamburczycy co prawda szybko doprowadzili do wyrównania, lecz od 51. minuty do samego końca nie potrafili znaleźć recepty na sforsowanie szyków obronnych ekipy z Balingen-Weilstetten. Nie pomógł także czas wzięty przez Gaudina w ostatnich 45 sekundach pojedynku - dwa punkty zgarnęli gracze HBW. HSV Hamburg z dwoma punktami na koncie zajmuje przedostatnie miejsce w najsilniejszej lidze piłkarzy ręcznych na świecie.