Bundesliga: Lwy rozbiły Hannover. Horror w Magdeburgu i koncert Webera, Bitter bohaterem HSV

Rhein-Neckar Löwen odprawił z kwitkiem 32:20 TSV Hannover-Burgdorf. Wielkie emocje miały z kolei miejsce w Magdeburgu, do którego zawitał HSV Hamburg - ostatecznie triumfowali przyjezdni 26:25.

Paweł Nowakowski
Niespełna kwadrans kroku Rhein-Neckar Löwen w SAP Arenie dotrzymywali szczypiorniści TSV Hannover-Burgdorf. Ostatni remis w spotkaniu odnotowano bowiem w 12. minucie potkania - później na parkiecie dominowali już wicemistrzowi Niemiec. W końcówce premierowej odsłony bramkę Lwów skutecznie "zamurował" Niklas Landin, dzięki czemu podopieczni Nicolaja Jacobsena do szatni mieli już sześć bramek przewagi (15:9).W drugiej odsłonie bramkę Martina Ziemera raz za razem skutecznie nękali Stefan Kneer, Kim Ekdahl Du Rietz i Patrick Groetzki i w 40. minucie na tablicy wyników było już 21:11. Jakby tego było mało ochotę do gry i jakiekolwiek złudzenia na wywalczenie punktów odebrał Landin (łącznie 15 skutecznych interwencji), a ekipa z Mannheim odniosła efektowne zwycięstwo 32:20. Lwy w niedzielę czeka arcytrudne starcie na wyjeździe w LM - w ramach 3. kolejki RNL na wyjeździe zagra z Vardarem Skopje.
Zgoła odmienny przebieg miała potyczka SC Magdeburga z HSV Hamburg. Gladiatorzy stoczyli z triumatorem Ligi Mistrzów z sezonu 2012/13 istną walkę na noże, a pasjonująca wymiana ciosów miała miejsce przez pełne sześćdziesiąt minut rywalizacji! W szeregach Gladiatorów koncertowe zawody rozgrywał  Robert Weber - prawoskrzydłowy zakończył mecz z HSV z dorobkiem 13 trafień, lecz jego imponująca dyspozycja strzelecka na niewiele się zdała. Jego zespół zaznał bowiem drugiej z rzędu porażki w Bundeslidze. Nieco ponad trzy minuty przed końcem przy wyniku 25:24 dla HSV czerwoną kartkę z gradacji kar otrzymał Torsten Jansen. Gladiatorzy gry w przewadze jednak nie wykorzystali, a decydujące trafienie w ostatnich 60 sekundach zadał Adrian Pfahl. Ekipa Geira Svenssona odpowiedziała jedynie kontaktową bramką Bartosza Jureckiego. Magdeburg miał co prawda szansę na remis, ale w ostatniej akcji meczu rzut Jure Natka obronił Johannes Bitter i dwa "oczka" powędrowały do Hamburga.

Dwie bramki w meczu rzucił Bartosz Jureckiego, z kolei świeżo upieczony reprezentant Polski, Andrzej Rojewski nie zdołał wpisać się na listę strzelców (miał na koncie jedno upomnienie). Tomasz Gębala i Maciej Gębala nie znaleźli się w kadrze meczowej.

W sobotę sympatyków piłki ręcznej czeka nie lada gratka. W hicie 8. kolejki Füchse Berlin o godzinie 16.15 podejmować będzie THW Kiel. Czy piastujący z dorobkiem 55 trafień trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców Petar Nenadić wraz z kolegami zastopują mistrzów Niemiec?

Wyniki środowych spotkań 8. kolejki Bundesligi:

Rhein-Neckar Löwen - TSV Hannover-Burgdorf 32:20 (15:9)
Najwięcej bramek: dla RNL - Stefan Kneer 7, Kim Ekdahl Du Rietz 6, Patrick Groetzki 5; dla Hannoveru - Torge Johanssen 5, Joakim Hykkerud 4.

SC Magdeburg - HSV Hamburg 25:26 (12:12) Najwięcej bramek: dla Magdeburga - Robert Weber 13, Jure Natek 3, Bartosz Jurecki 2; dla HSV - Adrian Pfahl 7, Alexander Simicu, Henrik Toft Hansen - po 4.